Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya ve Gazipaşa’da Açık hava sinema keyfi

55’İNCİSİ DÜZENLENECEK ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ KAPSAMINDA SİNEMA TIRI GAZİPAŞA VE ALANYA’DA VATANDAŞLARI SİNEMA İLE BULUŞTURDU.

Alanya ve Gazipaşa’da Açık hava sinema keyfi
24 Eylül 2018 - 14:06
banner

55’incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Sinema tırı Gazipaşa ve Alanya’da vatandaşları sinema ile buluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 55’inci Uluslararası Antalya Film Festivali heyecanını Sinema tırı ile kentin dört bir yanına taşıyor. Belediye Şirketi ANSET’in Sinema tırı sinemayı 19 ilçede vatandaşın ayağına götürüyor. Sinema tırı Gazipaşa’da ‘Kaptun Dandun” animasyon filmi, Alanya’da da ‘Okul Yolunda’ adlı belgeselle perde açtı. Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’nda park eden Sinema tırına özellikle çocukların ilgisi yoğun oldu. Aileleriyle birlikte meydanı dolduran çocuklar, 2018 yapımı “Kaptan Dandun” isimli animasyon filmini büyük bir heyecanla izledi.

7’den 70’e sinema keyfi

Sinema tırı Gazipaşa’nın ardından Alanya’da Mahmutlar Cumartesi Pazarı’nda vatandaşlara perdelerini açtı. 7’den 70’e birçok sayıda vatandaş açık havada sinema filmi izlemenin keyfini yaşadı. Yer bulamayanlar ise yere bağdaş kurarak filmi seyretti. Sinema tırı festival boyunca tüm ilçeleri ilçeyi gezerek açık havada ücretsiz sinema gösterimi yapacak.

Yılın en başarılı belgeseli

Pascal Plisson’ın yönettiği Okul Yolunda gösterildiği her ülkede buyuk bir ilgi toplayan, yılın en başarılı belgesellerinde. Filmde dünyanın dört farklı ülkesinden dört çocuğun her sabah okula ulaşabilmek için bir suru engeli nasıl aştıkları anlatılıyor. Bu çocukların belki de tek ortak noktası eğitime aç olmaları. 2013 Locarno Film Festivali Kapanış Filmi olan Okul Yolunda izleyenleri tek hayali olan bu çocukların sıradışı yaşamlarının içine sokuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -