Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da binler, ‘Demokrasi’ nöbetinde

ATALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE, BİNLERCE KİŞİ HÜKÜMET MEYDANI’NDA BULUNAN ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE BULUŞTU. MEYDANA AKIN EDEN VATANDAŞLAR, SABAHA KADAR ‘DEMOKRASİ NÖBETİ’ TUTACAK.

Alanya’da binler, ‘Demokrasi’ nöbetinde
16 Temmuz 2017 - 6:10

Antalya’nın Alanya ilçesinde 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle, binlerce kişi Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde buluştu. Meydana akın eden vatandaşlar, sabaha kadar ’Demokrasi Nöbeti’ tutacak. Nöbete bazı turistlerin de ellerinde Türk bayraklarıyla destek verildiği görüldü.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe gteşebbüsünün birinci yıldönümü nedeniyle Şelale Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Meydanda toplanan binlerce kişi, polis kontrol noktalarından geçirildikten sonra Atatürk Anıtı önündeki alana alındı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya İlçe Müftüsü Mustafa Topal, ile STK temsilcileri ve binlerce kişinin katıldığı alanda Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okundu. Tasavvuf musikisi dinletisinin yapıldığı alanda 15 Temmuz Şehitleri için dualar okundu. Toplanan kalabalık, sabaha kadar ‘Demokrasi Nöbeti’ tutacak. Nöbetin ardından ise Yeni Cami’de kılınan sabah namazıyla nöbet sonlandırılacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat