Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da hortum ve sağanak yağış hayatı felç etti

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE SABAH SAATLERİNDE ETKİLİ OLAN YAĞMUR VE ŞİDDETLİ RÜZGARDA HORTUM OLUŞTU. İLÇEDE BULUNAN CADDE, SOKAK VE BAZI İŞYERİNDE SU BASKINLARI MEYDANA GELİRKEN, HORTUMUN GEÇTİĞİ DÜKKANLARDA MADDİ HASAR OLUŞTU.

Alanya’da hortum ve sağanak yağış hayatı felç etti
30 Aralık 2017 - 15:14

Antalya’nın Alanya ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgarda hortum oluştu. İlçede bulunan cadde, sokak ve bazı işyerinde su baskınları meydana gelirken, hortumun geçtiği dükkanlarda maddi hasar oluştu.

Alanya’da sabah saatlerinde başlayan şiddetini yükselterek devam eden sağanak yağış ve şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetini iyice artıran yağmur nedeniyle bazı cadde ve sokaklar su altında kaldı. Etkisini artıran yağışla birlikte Mahmutlar Mahallesi’nde bazı dükkanları su bastı. Cikcilli Mahallesi’nde de kurulan açık pazar yerine sular altında kaldı. Esnaf ürünlerinin ıslanmaması için büyük çaba sarf ederken, alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar ise karşılaştıkları su baskınında zor anlar yaşadı.

Alanya’nın batısında bulunan Konaklı Mahallesi’nde ise oluşan hortumdan nedeniyle bazı işyerlerinde maddi hasarlar meydana geldi.

Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü’nden alınan verilere göre sabah etkili olan yağışta metrekareye ortalama 17.4 kilogram yağış düşerken, güneyden saatte 33.5 kilometre esen rüzgarında yer yer hızlanacağı kaydedildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al