Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya’da içme suyu seferberliği

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALANYA’NIN DEREKÖY, SÜLEYMANLAR VE BEKTAŞ MAHALLELERİNİN İÇME SUYU PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRDI.

Alanya’da içme suyu seferberliği
21 Kasım 2018 - 14:28
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Dereköy, Süleymanlar ve Bektaş Mahallelerinin içme suyu problemini ortadan kaldırdı.

Alanya genelinde kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, aynı zamanda yetersiz kalan hatları da yeniliyor. Alanya’nın kuzeyinde bulunan Dereköy, Süleymanlar ve Bektaş Mahallelerinde içme suyu sorunu yaşayan bölgelere ASAT önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu bağlamda Dereköy Mahallesi’nin Tozlu, Beceler, Karakışla ve Çonlu mevkilerine 28 kilometre içme suyu şebeke hattı döşendi. Ayrıca Süleymanlar ve Bektaş Mahallelerinin yetersiz kalan bölümlerine 3’er kilometrelik içme suyu şebeke hattı çekildi. Böylelikle mahallelerin içme suyu sorununa kalıcı çözüm getirildi.

Çeşmelerden temiz su akıyor

Bölgede yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan vatandaşlar rahat bir nefes aldı. İçme suyu ihtiyacını kesintisiz karşılamak için ASAT tarafından Dereköy’e 100, Süleymanlara da 50 tonluk su deposu yapıldı. Artık çeşmelerinden temiz içme suyu akan vatandaşlar hizmetlerden memnun.

Bozulan yollarda bakım

ASAT, Alanya’da altyapı çalışmaları ardından deforme olan caddelerde de hummalı bir çalışma yürütüyor. Alt yapı çalışmaları sırasında bozulan Süleymanlar, Bektaş ve Dereköy mahallelerinde toplamda 12 kilometre bakım onarım çalışması yapan ASAT vatandaşın takdirini kazandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co