Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da tatlıcılara bayram denetimi

Alanya Belediye Zabıtası Ramazan Bayramı öncesinde tatlı üreticileri, pastaneler ve marketlerde denetim yaptı.

Alanya’da tatlıcılara bayram denetimi
23 Haziran 2017 - 13:11

Ramazan Bayramı öncesi Alanya Belediyesi tatlı imalathaneleri,pastahaneler ve marketlerde denetimler gerçekleştirdi.

Bayram günlerinde tatlı tüketimin artmasına sebep olması nedeni ile özellikle tatlı üreticileri,pastahaneler ve tatlı satışı yapan marketlere yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Çevre, Gıda ve Hijyen ekibi denetimlerini sıklaştırdı.

Ramazan Bayramına bir kaç gün kala Alanya Belediyesi gıda hizmeti sunan iş yerlerine yönelik denetimlerini arttırdı.

Bayramlarda adet olarak misafirlere tatlı ikram edilmesinin,Bayram günlerinde tatlı tüketimin artmasına sebep olması nedeni ile özellikle tatlı üreticileri,pastahaneler ve tatlı satışı yapan marketlere yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Sene boyunca en az 3’er kez rutin kontrol gerçekleştiren,Çevre,Gıda ve Hijyen ekibi, işletmelerin güvenilirliğini arttırmak, kalite ve hijyen standartlarını yükseltmek için değerlendirmeler yaparak vatandaşların sadece bayramda değil yıl boyunca da sağlığını amaçlıyor.

Akın: “Amacımız güvenilir gıdanın halka ulaşmasını sağlamak”

Tatlı imalathanelerine ve marketlere yapılan denetimlere katılan Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, “Öncelikli amacımız, güvenilir gıdanın tüm halkımıza ulaşmasını sağlamaktır. Çevre ve hijyen ile ilgili her alanda düzeltici ve önleyici faaliyetlerde bulunmak, atık yağların suları kirletmesini önlemek için Ramazan Bayramı öncesi ve her zaman düzenli olarak denetim yapan yeni bir ekip kurduk. Denetimlerini rutin hale getirerek hijyen ve kalite standardını arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, Ramazan Bayramı boyunca gelen şikayetleri de değerlendirip teyakkuzda olacaklarını belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -