Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Emniyeti Ramazan Bayramı tedbirlerini aldı

Antalya Emniyeti Ramazan Bayramı tedbirlerini aldı
23 Haziran 2017 - 13:31

Ramazan Ayı bitmek üzere ve Ramazan Ayı sonrasında İslam aleminin Bayramı olan Ramazan Bayramına bir kaç gün kala tüm Yurt’da olduğu gibi Antalya Emniyet Müdürlüğü de Ramazan Bayramı süresince halkımızın güvenliği ve trafik de rahat ve sorunsuz yolculuk yapılabilmesi için tedbirlerini aldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Bayramı öncesi gerekli olan tedbirleri alarak,turizm kenti olan Antalya’da huzurlu bir Ramazan Bayramı geçirilmesi için çalışmalarını aralıksız devam ettirmektedir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada,Antalya’nın turizm kenti olması nedeniyle bayram süresince yoğunluğun yaşanacağı belirtildi.

“Ramazan Bayramında 4 bin 750 polis görev yapacak”

Antalyalı vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla, polisin 24 saat görev başında olacağı belirtilen Açıklamada, “bayram süresince, vatandaşlarımızın karşılaşacakları her türlü asayiş, güvenlik, terör ve trafik olaylarıyla/sorunlarıyla ilgili olarak ihbar, şikâyet ve yardım taleplerini 155 Polis İmdat telefonuna yapabileceklerdir. Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için, 24-27 Haziran 2017 tarihleri arasında il geneli polis sorumluluk bölgesinde genel güvenlik, asayiş ve trafik güvenliğinin temini amacıyla Emniyet Müdürlüğümüzce toplam 4 bin 750 personelin görev alacağı bir dizi güvenlik ve trafik tedbirleri planlanmış ve uygulamaya konulmuştur.”

Açıklama şöyle devam etti:

“Başta tüm alışveriş merkezleri, pazar yerleri, piknik alanları, mezarlıklar, camiler, plajlar, çarşılar olmak üzere halkımızın yoğun olarak bulunacakları bölgelerde, kapkaç, hırsızlık, yankesicilik gibi suçlara maruz kalmalarının önüne geçilmesi ve trafik kazalarına meydan verilmemesi amacıyla, şehirlerarası otobüs terminali, metro istasyonları, hava ve deniz limanları ile şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarında oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak mevcut sivil ve resmi motorize ekipler ile yaya devriye görevlilerimizin sayıları arttırdı. Aranan kişilerin yakalanması ve vatandaşların huzur ve sükununu bozacak davranışların men edilmesi için, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde vatandaşlarımızı rahatsız etmeyecek şekilde yoğun kontrol ve denetlemeler planlanmış ve uygulanmaya başlandı. Arefe gününden itibaren bayram süresince mezarlık ziyaretinde bulunacak olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için mezarlık alanlarında yeterli sayıda resmi ve sivil personel görevlendirmesi yapıldı. Ayrıca, bayram sabahı bayram namazı sebebiyle tüm Camilerimizin çevrelerinde ek tedbirler planlandı. Şehir içi ve şehirlerarası yollarda, trafik kazalarının önlenebilmesi ve vatandaşlarımızın bayram ziyaretlerini huzur içinde yapabilmeleri ve trafiğin tanzimi/denetimi için mevcut ekip sayısı iki katına çıkarıldı.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al