Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya’da yılbaşı öncesi denetimler sıklaştı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YILBAŞI ÖNCESİ İŞYERLERİNDE KAÇAK İLE SAHTE ALKOLLÜ İÇKİ VE GIDA DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI.

Alanya’da yılbaşı öncesi denetimler sıklaştı
27 Aralık 2017 - 13:56
banner

Antalya’nın Alanya ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi işyerlerinde kaçak ile sahte alkollü içki ve gıda denetimlerini sıklaştırdı.

Yeni yıla günler kala Alanya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, eğlence merkezleri ile halka açık toplu tüketim işletmelerine yönelik gıda ve içki denetimlerini arttırdı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, yılbaşı öncesi ve gecesi alınacak tedbirleri ile ilgili açıklama yaptı. Yılbaşı gecesi gelebilecek ihbarları anında değerlendirmek için nöbetçi ekipler işbaşında olacağını aktaran Rüzgar,” İçkili eğlence yerlerinde kaçak içki bulunup bulunmadığına dair tedbirler alınarak, emniyet birimlerimizle de birlikte ortaklaşa kaçak içki konusunda sıkı denetimler yapılacak. Ayrıca, otel ve restoranlar da yılbaşı öncesi ve yılbaşı gecesi, gıda denetim ekipleri tarafından gıda denetimleri sıkı bir şekilde devam edecek. Vatandaşlarımız yılbaşı gecesi gıda ve kaçak içki ile ilgili her türlü sorunlarını ALO 174 Gıda hattına bildirebilirler” dedi.

“Birçok işletmeyi denetledik”

Rüzgar, 2017 yılında turistik işletmeler, otel, kafe, bar, restoran, pastane, fırınlar, kasap, market ve gezinti tekneleri gibi bir çok işletmeyi denetlediklerini belirtti. Rüzgar, 2017 yılında gıda denetim ekiplerinin Alanya’da toplam 5441 adet gıda denetimi yaptıklarını söyleyerek söyle konuştu: Biz denetimlerimizi Bakanlığımızın ‘Çiftlikten Sofraya’ politikasını göz önüne alarak gerçekleştiriyoruz. Üretimden başlayarak satışa kadar olan tüm aşamalarda gıda denetimimizi yapmaktayız. Bu denetimler sonucunda 2017 yılında toplam 32 gıda işletmesine 97 bin 871 TL idari para cezası uyguladık” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co