Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya’da yöresel lezzetler geleceğe taşınıyor

ALANYA BELEDİYESİ’NİN MUTFAK MİRASI ALANYA SİSTEMİ KAPSAMINDA YÖRESEL ALANYA YEMEKLERİNİ TANITMAK VE YAŞATMAK İÇİN DÜZENLEDİĞİ YÖRESEL YEMEK ATÖLYESİ YENİ KATILIMCILARI İLE GERÇEKLEŞTİ.

Alanya’da yöresel lezzetler geleceğe taşınıyor
16 Şubat 2018 - 10:44
banner

Alanya Belediyesi’nin Mutfak Mirası Alanya sistemi kapsamında yöresel Alanya yemeklerini tanıtmak ve yaşatmak için düzenlediği Yöresel Yemek Atölyesi yeni katılımcıları ile gerçekleşti.

Her atölyede 30 kursiyerin katılarak Alanya yerel mutfağından 20-25 çeşit yemeğin yapılışını öğrendiği bu keyifli etkinlik Alanya Hep üniversitesi Gastronomi Bölümü mutfağında devam ediyor. 3 gün süren yöresel yemek atölyesinde katılımcılar, Alanya sofralarının en lezzetli yemeklerini yine Alanyalı bir ev hanımından öğrenerek, uygulamasını yapıyor. Yöresel yemek kursunun son gününde kursiyerler ile beraber yapılan yemeklerin tadımını Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ile Pansiyoncular ve Lokantacılar Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci yaptı. Hüseyin Değirmenci Alanya Belediyesi’nin Yöresel Yemek Atölyesi’nde kursiyerler ile sohbet ederek Alanya yemekleri hakkında bilgi verdi.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - Leke kremi -instagram aylık oto beğeni - yedek parça -lohusa gecelikantalya duvar kağıdı

lohusa geceliksaç bakımı