Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ALKÜ’de ‘Misafir Öğrenci Değişim Programı’ başladı

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ KOORDİNASYONUNDA, 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA “FREE MOVER DEĞİŞİM PROGRAMI” (MİSAFİR ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI) UYGULAMASINI BAŞLATTI.

ALKÜ’de ‘Misafir Öğrenci Değişim Programı’ başladı
21 Kasım 2018 - 16:04
banner

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi koordinasyonunda, 2018-2019 eğitim öğretim yılında “Free Mover Değişim Programı” (Misafir Öğrenci Değişim Programı) uygulamasını başlattı.

Free Mover Değişim Programı ile yurt dışındaki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin, başka bir ülke üniversitesinde bir dönem veya bir akademik yıl için öğrenim görmelerini sağlayan, aynı şekilde yurt içinde eğitim gören öğrencilerin, yurt dışındaki üniversitelerde bir dönem veya bir akademik yıl için, misafir öğrenci statüsünde öğrenim görmelerinin sağlandığı bildirildi.

Rektör Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Leyla Harputlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde 2016 yılında başlatılan uluslararasılaşma faaliyetlerinin yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında uygulanmaya başlanan Free Mover Değişim Programı’nın Erasmus ve Mevlana Değişim Programlarından farklı olarak herhangi bir ikili işbirliği anlaşması şartı aranmaksızın, tüm dünyadaki üniversiteler ile öğrenci değişimine imkan sağlaması açısından çok önemli bir işlevi olduğunu belirtti. ALKÜ öğrencilerinin yurt dışı imkanlarından azami ölçüde yararlanmasını sağlamak için tüm imkanların seferber edildiğini belirten Prof. Dr. Harputlu, “Öğrencilerimiz, bu alanda da ALKÜ’lü olmanın ayrıcalığını yaşıyor” dedi. “Üniversitemiz uluslararasılaşma adına önemli adımlar atmaya bundan sonra da devam edecektir” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -