Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ALTİD Başkanı Sili: Doğu Avrupa ülkelerinde Türkiye’nin elinin güçlendirilmesi gerekiyor

ALANYA TURİSTİK İŞLETMECİLER DERNEĞİ (ALTİD) BAŞKANI BURHAN SİLİ VE LETONYA FAHRİ KONSOLOSU NURKAN ŞAŞMAZ’IN GİRİŞİMLERİYLE LETONYA OTELCİLER BİRLİĞİ BAŞKANI JANİS PİNNİS VE GENEL SEKRETER SANTA GRAİKSTE İKİLİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRMEK VE ORTAK ÇALIŞMALARA İMZA ATMAK İÇİN ALANYA’YA GELDİLER. SIRASIYLA ALANYA KAYMAKAMI MUSTAFA HARPUTLU VE ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL’İ ZİYARET EDEN İKİLİYE BAŞKAN SİLİ, KONSOLOS ŞAŞMAZ VE ALTİD YÖNETİM KURULU ÜYESİ KEREM SİDAR EŞLİK ETTİ.

ALTİD Başkanı Sili: Doğu Avrupa ülkelerinde Türkiye’nin elinin güçlendirilmesi gerekiyor
14 Ekim 2017 - 13:22

ALTİD Başkanı Burhan Sili, Doğu Avrupa ülkelerinde Türkiye’nin elinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz’ın girişimleriyle Letonya Otelciler Birliği Başkanı Janis Pinnis ve Genel Sekreter Santa Graikste, ikili ilişkileri güçlendirmek ve ortak çalışmalara imza atmak için Alanya’ya geldi. Sırasıyla Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret eden ikiliye Başkan Sili, Konsolos Şaşmaz ve ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Sidar eşlik etti. Heyet, son olarak düzenlenen toplantıda ALTİD Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

“Desteğimizi esirgemeyiz”

Misafirlerini makamında ağırlayan Kaymakam Harputlu, “Daha önce Letonya’da kısa süreliğine bulunmuştum. Bizler gibi misafirperver değerli bir halkları var. Ortaklaşa yapılacak etkinliklerde destek vermeye hazırız” dedi.

Yabancı sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediklerini söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Dünyada deniz, kum, güneş turizmini en iyi yapan şehirlerden biriyiz. Alanya’daki her eve turizmden kazanç giriyor. Şehrimizin ekonomisi turizme bağlı. Bu sebeple belediye olarak sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte aynı amaç için çalışıyoruz. ALTİD ve Letonya Otelciler Birliği arasında yapılacak işbirliği protokolüne gereken desteği vereceğiz. Küçük büyük demeden her ülkenin turizm pastasından daha fazla pay alabilmek için çalışacağız” diye konuştu.

“Elimizi güçlendirmeliyiz”

Ziyaretteki temel amacın iki ülke arasındaki dostluğu ve turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi olduğunu söyleyen Sili ise “Burada yapılan görüşmelerin ikinci ayağı da Letonya’nın başkenti Riga’da olacak. Otellerin karşılıklı pazarlanması ve Erasmus gibi öğrenci projeleriyle turizm eğitimine katkı sağlamak ve kalifiye personel ihtiyaç açığını en düşük seviyeye çekmek adına çalışmalar yürüteceğiz. Çalışan personel ve öğrenci değişimleri yapacağız. Bu konularda protokol imzalayacağız. Letonya Fahri Konsolosumuz Sayın Nurkan Şaşmaz ile birlikte hareket ettiğimiz bu süreçte bizlere destek olan Kaymakamımız Mustafa Harputlu, Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e kurumum adına teşekkür ediyorum. Fuar tanıtımları ve bu tip oluşumlarla Doğu Avrupa ülkelerinde elimizi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“İki ülkenin kuvvetli yönlerini birleştireceğiz”

Letonya Otelciler Birliği Başkanı Janis Pinnis de “İki derneğin temel fonksiyonu olan turizmi canlandırmak adına üç ana başlık altında mutabık kaldık. Pazarlama, eğitim ve ortak projeler konularında protokol yapacağız. Eğitimdeki amaç, sadece turizme hizmet eden veya edecek olan öğrencilerin değil bu sektöre öğrenci yetiştiren öğretmenlerin de eğitimi olacak. Pazarlama konusunda iki ülkenin avantaj ve dezavantajlarının olduğunu fark ettik. Kuvvetli olduğumuz yönlerimizi birleştirerek ortak pazarlama stratejileri geliştireceğiz. Proje olarak da iki ülke turizmine artı değer sağlayacak konularda çalışmalar yapacağız” ifadelerini kaydetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat