Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Anfaş Genel Müdürü Murat Özer’den Bursalı firmalara fuar çağrısı

ANTALYA’NIN FUAR ŞİRKETİ ANFAŞ, BURSA’NIN BASIN VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ. ANFAŞ FUARLARI HAKKINDA FİKİR ALIŞ VERİŞİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ TOPLANTIDA ANFAŞ GENEL MÜDÜRÜ MURAT ÖZER, BURSALI FİRMALARA BİRLİKTE BÜYÜME ÇAĞRISI YAPTI.

Anfaş Genel Müdürü Murat Özer’den Bursalı firmalara fuar çağrısı
31 Ekim 2017 - 14:04

Antalya’nın fuar şirketi ANFAŞ, Bursa’nın basın ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. ANFAŞ fuarları hakkında fikir alış verişinin gerçekleştiği toplantıda ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, Bursalı firmalara birlikte büyüme çağrısı yaptı.

ANFAŞ Basın ve Sektör Buluşmaları’nın Bursa toplantısı, Bursa Hilton Otel’de gerçekleştirildi. ANFAŞ fuarları ve yol haritası ile ilgili konuların masaya yatırıldığı toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız, Türkiye Aşçılar Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Yılmaz ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, sağlıklı yaşam ve spora dair tecrübelerini aktardı.

ANFAŞ fuarları hakkında sunumunu gerçekleştiren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, ANFAŞ’ın, Türkiye ve bölgeyi beraber kalkındıracak projelere imza attığını söyledi. Murat Özer, “ANFAŞ olarak; Bizim önceliğimiz; fuarlarımız aracılığıyla uluslararası ticari iş birliklerini arttırarak, katılımcı ve ziyaretçimizi aynı çatı altında buluşturarak ekonomiye katkı sağlamaktır dedi. Doğru enstrümanları en etkili şekilde kullanarak hayata geçireceğimiz yeni fuarlar, gerçekleştiği dönemlerde hem bölgenin hem de ülkenin ihracat rakamlarını harekete geçirecektir” diye konuştu.

Bursa ve Antalya birlikte kalkınacak

Anadolu fuarcılığının gelişmesinde Bursa’nın önemli bir role sahip olduğunun altını çizen Murat Özer,”Antalya ile birlikte el ele Anadolu fuarcılığını geliştirmemiz lazım. Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız sayın İbrahim Burkay, son derece vizyoner bir başkan. Kendisinin Bursa’da fuarcılığın gelişmesinde önemli katkıları var. Bundan yaklaşık 10 yıl önce İstanbul’dakiler Bursalıları dışlamışlardı. O dönem başkan büyük riskler alarak, Bursalı tekstil firmalarını organize ederek hem Avrupa’nın en büyük tekstil fuarına hem de Türkiye’nin en büyük tekstil fuarına Bursa’lı firmaların katılımını sağlamıştı. Bu gerçekten çok büyük bir adım. Kentlerimizde fuarcılığın gelişmesi için orta ve uzun vadede doğru adımlar atmamız gerekiyor. Yerel paydaşların fuarcılığa destek vermesi gerekiyor. Ve şehirlerin kendi bölgeleri için hedef fuarlar belirleyerek bir birlerine destek vereleri gerekiyor dedi. Antalya ve Bursa’nın iş birliği içinde her iki bölgenin de kazanacağına inandığını söyledi.

Bursalı firmalara çağrı

Hayata geçirdiği fuarlarla ANFAŞ’ın bölge ve ülke ekonomisine katkı sağladığını söyleyen Murat Özer, Bursa’nın gıda ve turizm sektöründe önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Murat Özer,” Bursa’nın bir çok sektör de önemli bir ticaret hacmi var. Bursa’daki firmalarımızı fuarlarımız aracılığıyla dünyaya açılmaya, hedeflerini büyültmeye, yeni pazarlara ulaşmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

ANFAŞ’ta 7 dilde fuar

ANFAŞ olarak yurt dışı ziyaretçi ve alım heyetlerinin getirilmesi için özel bütçe ayrıldığını söyleyen Murat Özer, “Fuarlarımızda katılımcılarımızı doğru hedef kitle ile buluşturabilmek için yurt dışı ziyaretçi için ayrılan payı arttırdık. Bugün burada katılan her ülke için 20’şer kişilik konaklama yapacak şekilde bütçe ayrıldı. Yenilenen yapısı ile ANFAŞ’ta; İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Farsça, Arapça, ve İtalyanca olmak üzere 7 dilin konuşulduğu Yurt Dışı Ziyaretçi ve Katılımcı Bölümü oluşturuldu” dedi.

Yenilene yapısı ve kabuk değişimiyle birlikte fuarların bu sene uluslararası iş birliktelikleri odaklı olacağını söyleyen Murat Özer, “Bu yıl itibari ile ANFAŞ’ta ve fuarlarında bir kabuk değişimi yaşanıyor. ANFAŞ’ın iki markası, HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı için 2017 yılı itibariyle özellikle yurt dışında tanıtımım atağı gerçekleştirdik. BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı), BAİB (Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği), DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve ANFAŞ’ın çalışma yürüttüğü acenteler aracılığıyla; Almanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, C¸in, Hırvatistan, Hindistan, I·ngiltere, I·ran, Karadagˆ , Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Letonya, Libya, Makedonya, Mısır, O¨zbekistan, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, ve Yunanistan’dan alım heyetleri ve profesyonel ziyaretc¸iler, katılımcılarla bir araya gelecek” şeklinde konuştu.

Yurt dışı çalışmalarının yanı sıra yurt içinde de tanıtım çalışmalarına paydaşlarıyla hız katan ANFAŞ, 2018’de Ekonomi Bakanlığı, TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Antalya Ticaret Borsası aracılığıyla hedef illerdeki ticaret ve sanayi odaları, TÜROFED – Türkiye Otelciler Federasyonu, TUSİD – Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği, TESK – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, GİMAT – Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği, TAFED – Türkiye Aşçılar Federasyonu,

ANFAŞ’ın yapmış olduğu anlaşmalar ile 24 hedef ilde yaptığı gerçekleştirdiği basın ve sektör toplantıları aracılığıyla; 81 ilden gıda toptancıları, kurumsal satın almacılar, otel ve restoran zincirleri, şef ve aşçılar, sektörel ziyaretçi heyetleri getirilecek.

FOOD PRODUCT VE HOTEL EKİPMANLARI FUARLARI – EŞ ZAMANLI TEK ÇATI ALTINDA

Sözlerine ANFAŞ fuarları 29.HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 25.FoodProduct-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi vererek devam eden Murat Özer, ziyaretçi ve katılımcı profillerinin paralellik gösterdiği fuarların Antalya Expo Center’ın büyümesiyle birlikte tek çatı altında yapma fırsatı bulduklarını ifade etti. Özer, “Sektör temsilcilerinin ortak talebi doğrultusunda iki fuarımızı 17- 20 Ocak 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Fuarda yerini alan sektör profesyonelleri; konaklama, ağırlama ve gıda sektörüne dair yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilere aynı anda ulaşabilecek. Katılımcılar; fuar kapsamında düzenlenecek etkinlikler, ikili iş görüşmeleri ve konferanslara doğru hedef kitleye ulaşabilecek” diye konuştu.

Ekomiye artı değer

noMurat Özer’in sunumunun ardından konuşan Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız, üyelerin katılımı için borsa olarak tüm desteği vereceklerini ifade etti.

Yıldız’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç ise, “Bursa’nın diğer kentlerden ayıran en büyük özelliğinin üretim, satış ve lojistik anlamında avantajlı bir konuma sahip olmasıdır. Antalya hem yazın hem de kışın fuarlara ev sahipliği yapan bir kenttir. ANFAŞ fuarları sayesinde hem ekonominin değer kazanacağına hem de ülkemizin uluslar arası arenada konumunun artacağını düşünmekteyim” şeklinde konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat