Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Dob’da “Dört Mevsim İki Bale”

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ (DOB), YENİ ÇOCUK OYUNU “DÖRT MEVSİM İKİ BALE” ESERİNİ SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNUYOR.

Antalya Dob’da “Dört Mevsim İki Bale”
09 Mart 2018 - 17:10

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), yeni çocuk oyunu “Dört Mevsim İki Bale” eserini sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Antalya DOB, “Med-Cezir” ve “Dört Mevsim” balelerinden oluşan “Dört Mevsim İki Bale” eserini 13 Mart’ta sanatseverlerin beğenisine sunacak. Müziği Antonio Vivaldi’ye ait “Dört Mevsim”in libretto ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy tarafından yapıldı. Vivaldi’nin en ünlü eseri olmasının yanı sıra Barok müzik ve klasik müzik repertuvarının en bilinen örneklerinden “Dört Mevsim”i seslendirecek Antalya DOB orkestrasını Hakan Kalkan yönetecek. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere dört bölümden oluşan eserin dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Nursun Ünlü ve ışık tasarımı Fuat Gök’e ait.

Müziği A.Corelli, J.S.Bach ve J.Pachelbel’e ait olan ve düzenlemesini Yeliz Efe’nin yaptığı “Med-Cezir” balesinin libretto ve koreografisi Tolga Burçak ve Meray Kartal tarafından yapıldı. Günlük hayatın getirdiği zorluklar ve kadın erkek ilişkisinin insana yüklediği sorumluluklardan doğan çılgınlıkların sonucu hissedilenlerin anlatıldığı eserde, dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay, ışık tasarımı ise Fuat Gök tarafından yapıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat