Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya DOB’ta “Carmen” sahnelenecek

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ (DOB), BİZET’İN ÜNLÜ “CARMEN” OPERASINI SAHNELEYECEK.

Antalya DOB’ta “Carmen” sahnelenecek
09 Mart 2018 - 17:04
banner

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Bizet’in ünlü “Carmen” operasını sahneleyecek.

Antalya DOB, Bizet’in ünlü “Carmen” operasını 15 Mart’ta sahneleyecek.

Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac’ın yazdığı ve Evin Atik’in sahneye koyduğu eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını, bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor. Eserde Antalya DOB orkestrasını şef Alexandru Samuil, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek, Antalya DOB çocuk korosunu Esra Serbest yönetiyor.

Rol dağılımı

3 perdelik eserde “Carmen” rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Sezin Kirişçi, “Don Jose”yi Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Ari Edirne, “Escamillo”yu Serhat Konukman, “Micaela”yı Sevinç Bilgin, “Zuniga”yı Emre Aytekin, “Morales”i Onur Alpaslan, “Frasquita”yı Serap Demirhan Işık, “Mercedes”i Seçil Eyilikeder, “Lillas Pastia”yı Selahattin Denizsümüren, “Le Dancairo”yu Ümit Burak Tekinay ve “Le Remendado” rolünü ise Engin Yaman canlandıracak.

“Carmen” operası 15 Mart’ta 20.00’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co