Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya fener alayında buluştu

ANTALYA’DA 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MEŞALELİ FENER ALAY DÜZENLENDİ. YÜRÜYÜŞÜN ARDINDAN DUMAN GRUBU KONSER VERDİ. 7’DEN 70’E 10 BİN KİŞİNİN KATILDIĞI FENER ALAYINDA TÜM VATANDAŞLAR 4 KİLOMETRE BOYUNCA YÜRÜDÜ.

Antalya fener alayında buluştu
19 Mayıs 2018 - 21:30

Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında meşaleli fener alay düzenlendi. Yürüyüşün ardından Duman grubu konser verdi.

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yürüyüş öncesi polis, Konyaaltı varyantından başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüş için denizden, havadan ve karadan yoğun güvenlik önlemi aldı. Yürüyüşün başlamasına dakikalar kala yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş güzergahındaki Konyaaltı Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Antalyalıların yoğun katılım gösterdiği yürüyüşte 600 metrelik dev Türk bayrağı da elden ele taşınarak Cumhuriyet Meydanı’na ulaştırıldı. Vatandaşlar ellerinde ’Cumhuriyet için Antalya El Ele’ yazılı pankartlar taşıdı. Renkli görüntülere sahne olan yürüyüşte sadece Türk bayrakları dalgalandı.

Yaklaşık yarım saat devam eden Fener Alayı sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, 19 Mayıs kutlamalarına Duman grubu konseri ile devam etti. Kutlamalara Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP milletvekilleri de katıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat