Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminaline 11 metrelik oyuncak uçak

ANTALYA’DA 14 YILDIR DEKOR İŞLERİYLE UĞRAŞAN VE ‘SEN HAYAL ET, BİZ ÜRETELİM’ SÖYLEMİYLE YOLA ÇIKAN 47 YAŞINDAKİ AYŞEGÜL KÖSE, ANTALYA HAVALİMANI DIŞ HATLAR OYUN ALANI İÇİN 11 METREYE 6 METRELİK KAYKAY UÇAK ÜRETTİ.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminaline 11 metrelik oyuncak uçak
23 Nisan 2018 - 14:56
banner

Antalya’da 14 yıldır dekor işleriyle uğraşan ve ‘sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti. Uçak, yaklaşık 40 bin TL’ye mal oldu.

Antalya’da 14 yıldır dekor işleriyle uğraşan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, kafelere, otellere ve iş yerlerine çeşitli ürünler üretiyor. Köse, son olarak Antalya Dış Hatlar da kullanılmak üzere 11 metreye 6 metrelik bir uçak üretti. Uçak yapımında takım arkadaşlarıyla beraber gece gündüz çalışan Köse, uçağın sabit kalması için profiller kullandı. Uçak yapımında strafor üzerine kaplama, epoksiden, polyester gibi birçok malzeme kullandı. Köse, Kullanılan malzemelerin çocuklara zarar vermeyeceğini de söyledi.

“Aileler uçak beklerken çocuklar sıkılmayacak”

Uçağın Antalya Havalimanı Dış Hatlar bahçesinde kaykay olarak kullanılacağını dile getiren Ayşegül Köse, “Çok fazla maliyeti var. Birçok madde kullandık üzerinde. Uçağın boyutu 11 metreye, 6 metre. Havalimanında dış hatlara gidecek. Çocuk oyun alanı olarak istediler. İçinde kaykay olacak. Çocuklar içine binerek kayacaklar. Aileler uçak beklerken çocuklar sıkılmayacak. En azından eğlenecekler” dedi.

Uçağın yapımının 15-20 günü bulduğunu kaydeden Ayşegül Köse, “Gece gündüz çalıştık. 2 gün içerisinde de teslimatı yapmayı düşünüyoruz. Ağır olduğu için vinç ile kaldırıp tıra yükleyeceğiz ve havalimanına öyle gidecek” şeklinde konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co