Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya milli milyonerini arıyor

ANTALYA ŞANS OYUNLARI VE MİLLİ PİYANGO BAYİLERİ ESNAF ODASI BAŞKANI YALÇIN SAYAR, BÜYÜK İKRAMİYENİN BİRİNİN ANTALYA’YA ÇIKMASINDAN DOLAYI GURULU OLDUKLARINI KAYDETTİ.

Antalya milli milyonerini arıyor
01 Ocak 2018 - 15:10

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı büyük ikramiyesi 61 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi kazanan çeyrek biletlerden birinin Antalya bileti olması ve talihlinin ortaya çıkmaması kentte merak konusu oldu.

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı büyük ikramiyesi 9794035 numaralı bilete isabet etti. Büyük ikramiyenin çeyrek bilete isabet etmesi ile 61 milyon TL dörde bölündü. Talihlilerin biletleri KKTC, Samsun, Antalya ve İstanbul’da satıldığının belirlenmesi ise Antalya’da büyük heyecan yaşattı. Yaklaşık 1.5 milyon biletin satıldığı Antalya’da bilet alanlar gece yarısından itibaren internet üzerinden, sabah ise bayilerden sorgulama yaptı. Geçtiğimiz yıllarda Muratpaşa ilçesi Kapalı Yol üzerindeki bayilerden talihli biletlerin satılması, bu yılda bilet satışlarını bu yerlere yoğunlaştırmıştı. Bazı bayilerin önünde amorti almak isteyen talihlilerin uzun kuyruk oluşturduğu görüldü. Öte yandan biletin satıldığı bayi ve talihli gizemini koruyor.

“Geçen yılda büyük ikramiye çıktı”

Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, büyük ikramiyenin birinin Antalya’ya çıkmasından dolayı gurulu olduklarını kaydetti.

Geçen yılda Antalya’ya büyük ikramiye vurduğunu bu yılda iddialı olduklarını dile getiren Sayar,“ Güne yeni başlıyoruz, bu yılki talihli belki farkında bile değildir, büyük ikramiye kazandığının. Talihli kadar, şansı kişiyi zengin eden bayimizde önemli. Henüz talihli hakkında bir bilgi gelmedi. Yarın Milli Piyango Şube Müdürlüğü açıldığı zaman bayi öğrenilecek.”dedi.

“Talihli dışarıdan da olabilir”

Bugün daha çok teselli ikramiyesi kazananların bayilere geldiğini ifade eden Sayar, “Biraz tatil yapalım dedik ama uyuyamadık. Mecburen mesaiye erken başladık. Bizde dört gözle hem ikramiyeyi dağıtan yeri hem de talihliyi bekliyoruz. Kent merkezinden bilet satılmış. Antalya bilet açısından her ilden gelen bizden bilet alıyor. Antalya’yı dışarıdan tercih eden de çok. İkramiye burada mı kaldı yoksa dışarıda mı belli değil.”dedi.

“Talihliye tavsiye”

Antalya’da 1.5 milyona yakın bilet satıldığını kaydeden Yalçın Sayar, “ Türkiye’nin artık Milli Piyango şansı açısından Antalya sayılı illerinden birisidir. Geçen yılda rekor ikramiye vermemiz etken oldu. Bu yılda ikramiye çıktı. Belki de talihlinin daha haberi yok. Ama onunda bir sarhoşluğu var. Kendini teşhir etme ama parayı da güzel değerlendirsin. Sarhoşlukla parayı çar çur etmesin. Kazanılmamış para insanı bazen sarhoş ediyor. Sonra deniliyor ki, kişiye hayır getirmiyor. Birkaç gün dinlensin, cebindeki parayla idare etsin. Sonra ikramiyeyi ne yapacağına karar versin, güzel şeylerde değerlendirsin.”diye konuştu.

Talihlinin ihtiyaç sahiplerini unutmamasını isteyen Sayar, bilet aldığı bayiye de bir jest yapmasını istedi.

“Amorti çıkanlar”

Tamer Bayram, herkes gibi yılbaşı çekilişine umut bağlayarak 4 bilet aldığını belirterek,” Bir amorti çıktı. Büyük ikramiyenin biri Antalya’ya çıktı hayırlı olsun. Güle güle harcasın. İhtiyacı olana yardım etsin” dedi.

“Talihli bizi unutmasın

Muratpaşa’nın en çok bilet satan ve talihli olan Ünal Büfe İşletmecisi Kadir İşlek, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Antalya’ya büyük ikramiye çıktığını belirten, “ Antalya’mıza çıktı. Yılbaşı yoğunluğu vardı. Dün biletimizi bitirdik. Geçen sene 3 milyonluk ikramiye vermiştik. Şuanda talihli belirli değil. Talihli gizemini koruyor. Bayide merak ediliyor. Kazanan kişi gelsin bizimle fotoğraf çektirsin reklamımız olsun. Parayı iyi şekilde harcar.” dedi.

Bayi kuyruğunda bekleyen Rıdvan Baran, 30 bilet aldığını ve amorti çıktığını belirterek, talihliye hayırlı olmasını diledi.

Nükhet Akbay ise talihlinin birinin Antalya’dan olmasının heyecan verici olduğunu kaydederek, 3 biletine vuran amorti ile teselli bulduklarını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat