Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konyaaltı Belediyesi 2018’e hazır

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘2018 Yılı Yatırım Programı’nın netleştiğini bildirdi.

Konyaaltı Belediyesi 2018’e hazır
01 Ocak 2018 - 14:20

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘2018 Yılı Yatırım Programı’nın netleştiğini bildirdi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni yılda da modern şehirleşme yolunda bir çok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Başkan Böcek, 2017 yılında Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi, Konyaaltı Belediyesi Zübeyde Hanım Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Uncalı ATM Parkı gibi bir çok projeye imza attıklarını, 2018’de de yatırımlara devam edeceklerini kaydetti. ‘2018 yılı Yatırım Programı’nı belirlediklerini ifade eden Böcek, “Yoğun tempolu çalışmalarımız 2018 yılında da devam edecek. Kapalı Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Düğün Salonu, Sky Park, ATM Parkı, Kırsal Bölgelere Sosyal Etkinlik Alanı, Kapalı Semt Pazarları gibi bir çok projeyi yeni yılda hayata geçireceğiz” dedi.

Sitelere kapalı spor salonu

Konyaaltı Belediyesi olarak Siteler Mahallesi’nde 4 bin 247 ada 1 parsel üzerinde 2 bin 900 metrekareye yakın arsa üzerine Kapalı Spor Salonu inşa edeceklerini dile getiren Muhittin Böcek, iki katlı olarak planlanan Kapalı Spor Salonu içerisinde standartlara uygun voleybol, basketbol, hentbol sahalarının da yer alacağını söyledi. Başkan Muhittin Böcek, 500 kişilik seyirci tribünlü spor salonlarıyla Antalya’da bir çok sportif etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını ifade etti. Ayrıca karate, taekwondo, jimnastik, fitness gibi sporlar içinde ayrı salonların yer aldığı projenin yeni yıl içinde tamamlanıp hizmete açılacağını kaydetti.

Yarı olimpik yüzme havuzu

‘7’den 70’e herkes için spor’ sloganıyla bir çok spor tesisini Konyaaltı’na kazandırdıklarını dile getiren Muhittin Böcek, 2018 yılında yapımı planlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu içinde tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade etti. Siteler Mahallesi’nde inşa edilecek olan Kapalı Spor Salonu içerisinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun da yer alacağını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, 12,5 metre genişliğe ve 25 metre uzunluğa sahip yarı olimpik havuzda; öğrencilerin yüzme eğitimi alabileceklerini, çeşitli yarışmalara ev sahipliği yapabileceklerini söyledi.

Düğün salonu, ATM parkı, kapalı pazar yerleri

Başkan Böcek, Siteler Mahallesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Parkı içerisinde 5 bin metrekareye yakın alanda Düğün Salonu inşa edeceklerini bildirdi. Muhittin Böcek, Düğün Salonu’nun 1300 kişilik olacağını bununla birlikte 2 ayrı nikah salonu, çok amaçlı salon ve ticaret merkezinin de yine bu proje içerisinde yer aldığını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi’nin Türkiye’de bir çok belediyeye örnek olan ATM Parkı Projesi’nin ikincisini Siteler Mahallesi’nde hayata geçirdiklerini ifade eden Muhittin Böcek, bölge halkı tarafından da son derece olumlu karşılanan bu projenin üçüncüsünü Konyaaltı Kent Meydanı’nda hayata geçireceklerini söyledi. Proje ile tüm banka ATM’lerini halkın kolayca ulaşabildiği bir alana toplayacaklarını belirten Başkan Böcek, böylece görsel kirliliği de ortadan kaldırmış olacaklarını kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Belediyesi Meclisi’nde Hurma ve Mollayusuf Mahalleleri’ne kapalı pazar yeri inşasıyla ilgili karar aldıklarını ve bunun üzerine Antalya Semt Pazarcılar Odası’yla protokol yaptıklarını dile getiren Başkan Böcek, bu pazar yerlerinin de yine kısa süre içinde tamamlanıp bölge halkının hizmetine açılacağını bildirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al