Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da 10 Kasım Ata’yı anma günü etkinlikleri

Antalya’da 10 Kasım Ata’yı anma günü etkinlikleri

Antalya’da 10 Kasım Ata’yı anma günü etkinlikleri
10 Kasım 2017 - 15:25

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. yılında Serik’te düzenlenen törende de saygıyla anıldı.

Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çinar ve resmi kurum müdürleri siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ile vatandaşların da katıldığı anma töreninde çelenk sunumu yapıldı, İstiklal Marşı okundu ve saat 09.05’te siren sesleriyle birlikte sokaktaki vatandaşlar dahil herkes saygı duruşunda bulundu. Serik Anma törenine Atatürk’ü ölüm yıldönümü anma programı Anadolu İmam Hatip Kız Lisesi’nde devam etti. Programda Atatürk’ün sevdiği Türküler seslendirildi, şiir dinletisi yapıldı ve öğrencilerin hazırladığı Atatürk Oratoryosu sunuldu.

Alanya’daki anma programı

Antalya’nın Alanya ilçesinde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Anma Günü programı Hükümet Meydan’ında bulunan Atatürk Anıtı’ndaki törenle başladı. Törene, Kaymakam Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, daire müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle halk katıldı. Kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören kapsamında Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türkler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından bir dizi gösteri sergilendi. Öğrenciler şiirler, halk oyunları ve slayt gösterileriyle Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirildi.

Ulu Önder Atatürk Ölümünün 79’uncu Yılında Korkuteli’nde Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yılında Korkuteli’nde de törenle anıldı. İlk olarak Şehitlik anıtı önündeki anma programı Atatürk Anıtına çelenk koyma töreniyle başladı.

Törene Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ufuk Arabacı, Belediye Başkan vekili Ömer Kolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Dair Müdürleri, Sivil toplum Örgüt temsilcileri, Askeri erkan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Protokol sırasına göre çelenk koyma töreninin ardından saat 09.05’de Ulu Önder Atatürk’ün için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk koyma töreninin ardından Atatürk’ü anma programı saat 09.30’da Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al