Antalya’da Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Antalya’da Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Antalya’da Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

“Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi” sloganı ile yola çıkan Tapu Eksperi, Antalya’daki gayrimenkuller için de yoğun olarak hizmet vermektedir.

Öncelikle, Gayrimenkul Değerleme Nedir?

Gayrimenkul değerleme, halk arasındaki kullanımıyla emlak ekspertiz, taşınmazın değerinin bağımsız ve tarafsız şekilde belirlenmesi, gayrimenkulün konumu ve çevre ile bağlantısı, imar durumu, tapuda mülkiyeti etkileyen hakların varlığı, gayrimenkulün piyasa değeri gibi konularda lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından şeffaf, güvenilir ve tarafsız bir şekilde araştırılıp rapor halinde sunulduğu hizmettir.

Turizmin başkenti Antalya, Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden gayrimenkule olan yüksek talep sebebi ile dinamik bir gayrimenkul piyasasına sahiptir. Gayrimenkul fiyatları sürekli artış göstermekte olup, çok sık el değiştirmektedir. Çok yüksek sayıda olan bu alım satım işlemlerin riskleri de yüksek olabiliyor. İşte tamda bu durumda gayrimenkul değerleme hizmetin önemi oldukça fazladır.

Antalya’da gayrimenkul değerleme hizmetleri sunan Tapu Eksperi Genel Müdürü Engin Yalçın:

“Antalya şehrinin TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre, Antalya merkezi ve ilçelerinde 2018’in ilk çeyreğinde yapılan toplam konut satışı 19.830 adet olarak kayıtlara geçmiştir. Antalya’da 10 gayrimenkul satışının 8’inde gayrimenkul değerleme hizmeti alınmadan, güven duygusuna dayalı gerçekleşmektedir. Satın alınması planlanan taşınmazın, tapu dairesinde bulunan kayıtları; beyan, şerh açısından riskler taşıyor olabilir veya Gayrimenkul resmiyette başka bir gayrimenkul olabilir ya da taşınmazın gerçek değerinin üzerinde bir değer biçilmiş olabilir. Kısacası satın alma işleminin risksiz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından şeffaf ve tarafsız bir şekilde araştırılıp raporlanmalı. Böylelikle, olası tüm risklerden korunmuş olunur.“ifadelerini kullandı.

İnsanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplamayı amaçlıyoruz.”

Gayrimenkul sektöründe ekspertiz hizmetinin yaygın olarak kullanılamadığına işaret eden Yalçın, kişilerin bu hizmete erişimde zorluk yaşadığını belirtiyor:

“Ekspertiz hizmeti ikinci el otomobil sektöründe yerleşmiş bir uygulamadır: Bugün kimse ekspere göstermeden ikinci el otomobil satın almaz. Ancak ikinci el bir otomobilden daha pahalı ve riskli olmasına karşılık aynı uygulama, gayrimenkul piyasasında yaygın hale gelmemiştir. Bize göre bunun nedeni, gayrimenkul sektöründe bu hizmete erişimin daha karmaşık ve güç olmasıdır. Tapu Eksperi olarak, ekspertiz hizmetini herkesin internet üzerinden birkaç dakika içerisinde sipariş verebileceği şekilde sunarak bu eksikliği gidermeyi amaçladık. Ayrıca ekspertiz hizmetinin yanı sıra belediye inceleme, durum tespit ve fiyat görüş gibi çeşitli hizmetler sunarak insanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplandırmayı amaçlıyoruz.”

Peki, Gayrimenkul Değerleme Hizmetlerini Kimler Almalı?

Gayrimenkul yatırımı yaparken, gayrimenkulü gerçek değerinin üstünde satın almak istemeyen ve risksiz bir şekilde yatırım yapmak isteyen her gayrimenkul alıcısı, bir değerleme hizmeti almalıdır. Alıcı, gayrimenkul satın alma işlemlerine başlamadan önce gayrimenkulün değeri ve yasal durumu hakkında emin olmak için tapueksperi.com’u ziyaret ederek kolayca gayrimenkul değerleme hizmetinden faydalanabilir. Alıcı ilk olarak, ilgili gayrimenkulün tapu örneğini gönderip, online olarak hızlı bir şekilde gayrimenkul değerleme raporu teklifi isteyebilir ve daha sonrasında gelen teklifi onayladıktan sonra Tapu Eksperi ekibi hemen çalışmalara başlar. Öncelikle, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından gayrimenkul yerinde ziyaret edilir, ardından taşınmazın bağlı olduğu resmi kurumlarda araştırmalar yapılır. Gayrimenkulün yasal durumu, mimari projesine uygunluğu ve piyasa fiyatı gibi konular şeffaf ve güvenilir bir şekilde raporlanır, oluşturulan değerleme raporu en kısa sürede alıcıya ulaştırılır. Alıcı ise raporun sonucuna göre, gayrimenkulün yasal durumundan veya gerçek değerinden emin olduktan sonra, güvenli bir şekilde satıcı ile satış işlemini tamamlayabilir.

Tapu Eksperi değerleme hizmetleri sadece gayrimenkul alıcıları tarafından değil halihazırda gayrimenkul yatırımları bulunan mülk sahipleri tarafından da tercih edilmektedir. Mülk sahipleri, emlaklarını gerçek pazar fiyatı ile satışa çıkartmak veya mülklerinin yasal durumu hakkında alıcılara güvence vermek istedikleri durumunda tapueksperi’inin Ekspertiz veya Durum Tespit hizmetlerini alırlar. Böylelikle potansiyel müşterilerini kolayca ikna edip gayrimenkullerini çok daha hızlı ve doğru fiyat ile satabilirler.

Siz de Antalya’da bulunan gayrimenkulleriniz için Tapu Eksperi’nin sunduğu, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen emlak ekspertiz hizmetlerinden online olarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.