Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da ’Kırmızı Düdük’ projesi başladı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN TALİMATIYLA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÜLKE GENELİNDE UYGULAMAYA KONULAN ‘KIRMIZI DÜDÜK’ PROJESİ, ANTALYA’NIN TÜM UYGULAMA NOKTALARINDA DA BAŞLADI.

Antalya’da ’Kırmızı Düdük’ projesi başladı
19 Ağustos 2018 - 16:00

İçişleri Bakanlığının talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan ’Kırmızı Düdük’ projesi, Antalya’nın tüm uygulama noktalarında da başladı.

Trafik kazalarını en aza indirmek için, İçişleri Bakanlığının talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde, ‘Kırmızı Düdük’ projesi başlatıldı. Antalya’da da süren uygulamalarda, Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Taha Gün uygulama noktalarını denetleyerek, bizzat uygulamalara da katıldı, ebeveynlere proje hakkında bilgilendirmede bulundu. Korkuteli yolu üzerindeki uygulamada, çocuklara, ‘Trafik kurallarını biliyor musun?’ sorusunu yönelten Gün, en az 2 trafik kuralını bilen çocuklara, ebeveynlerini trafikte yaptıkları kural ihlallerinde uyarmaları için kırmızı düdük, şapka ve tişört hediye etti, onları Devletin ‘Trafik müfettişi’ olarak görevlendirdi.

Ebeveynlerini ihbar edecekler

Trafikte görevlendirilen çocuklar ailelerinin ya da bir başka sürücünün trafik ihlali yaptığını görünce, düdüklerini çalarak uyarıda bulunacak. Sürücülerin aynı hatayı 3 kez tekrarladığını fark ettiklerinde ise 155’i arayarak, babalarını ya da annelerini ihbar edecek.

“Yaptığım ihlallere dikkat edeceğim”

Sürücüler de uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını ifade etti. 8 yaşındaki kızı Ekin Dinç’in trafik müfettişliği sonrasında trafik kurallarına daha çok dikkat edeceğini belirten baba Gürdal Dinç, “Biz sürücüler bazen gözden kaçırıyoruz, kuralları ihlal edebiliyoruz. Ama kızımız, çocuğumuz ya da eşimiz trafik hatalarımızı söylediğinde caydırıcı olabilir. Kendimi kontrol edeceğim. Hızıma, yaptığım ihlallere dikkat edeceğim” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al