Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da İstiklal Marşı’nın kabulü programı

ANTALYA VALİLİĞİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ANTALYA LİSESİ TARAFINDAN, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ KAPSAMINDA PROGRAM DÜZENLENDİ. SALONDAKİLER HEP BİR AĞIZDAN İSTİKLAL MARŞI’NI OKUNDU.

Antalya’da İstiklal Marşı’nın kabulü programı
12 Mart 2018 - 14:02

Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Lisesi tarafından, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü kapsamında program düzenlendi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü kapsamında Antalya Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Antalya Lisesi tarafından program düzenlendi. Antalya Kültür Merkezi’nde(AKM) düzenlenen programa, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, belediye başkan yardımcıları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Antalya Lisesi öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Marşı’nın yazılma sürecini şiirsel bir dille katılımcılara aktardı. Öğrencilerin sergilediği gösteri öncesinde İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy isimli, şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi. Resim yarışmasında Aksu Çalkaya 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden Dilara Çelik birinci olurken, Kepez Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu öğrencisi Havvanur Zeynep Elibol şiir kategorisinde birinci oldu. Kompozisyon kategorisinde de Döşemealtı Erünal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Fatmanur Aksoy birinciliği elde etti. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve Antalya Garnizon Komutanı Piyade Albay. Tahir Savran verdi. Tören, salonda bulunan katılımcıların hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okumasıyla sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat