Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da okul birincilerinin 5 yıldızlı tatili başladı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ‘OKUL BİRİNCİLERİNE TATİL İYİ GELECEK’ PROJESİ KAPSAMINDA AİLELERİYLE BİRLİKTE 5 YILDIZLI BİR OTELDE 3 GÜN TATİL YAPMA ŞANSI YAKALAYAN 768 LİSE VE ORTAOKUL BİRİNCİSİ ADINA MURATPAŞA MELAHAT FARAÇLAR ORTAOKULU BİRİNCİSİ SILA MENET’E TEMSİLİ HEDİYE ÇEKİ VERİLDİ.

Antalya’da okul birincilerinin 5 yıldızlı tatili başladı
19 Ocak 2018 - 15:08

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek” projesi ile 2017-2018 öğretim yılı 1. döneminde 768 okul birincisi ve 1536 yakınını 3 günlüğüne 5 yıldızlı otelde tatile gönderdi.

Antalya’da da ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenciler karnelerine kavuştu. Ramazan Savaş İlköğretim öğrencileri karne heyecanını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ile birlikte yaşadı. Törende Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ’Okul Birincilerine Tatil İyi Gelecek’ projesi kapsamında aileleriyle birlikte 5 yıldızlı bir otelde 3 gün tatil yapma şansı yakalayan 768 lise ve ortaokul birincisi adına Muratpaşa Melahat Faraçlar Ortaokulu birincisi Sıla Menet’e temsili hediye çeki verildi. Ebru Türel ayrıca Sıla Menet’e Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in hediyesi olarak üzerinde “şampiyona özel” yazılı bir kol saati ve Başkan Türel’in yazdığı mektubu verdi.

10 bin kişi tatile gitti

Törende konuşan Ebru Türel, Türkiye’de bir ilk olan tatil projesinin dördüncüsünü gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Bu kamu ve özel sektör işbirliği ile hazırlanmış bir projedir. Bu projeye otellerimiz severek sponsor olmaktadır. Böylelikle belediyeye maliyeti olmadan çok güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış oluyoruz. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 19 ilçemizde toplam 768 okulun birincisini aileleriyle beraber 5 yıldızlı otellere tatile gönderiyoruz. Bu sene ailelerle beraber toplam tatile gidecek kişi sayısı 2 bin 304 kişi. Dört yıla bakarsak eğer bu projeyle yaklaşık 10 bin kişiyi tatile göndermiş olduk.

Antalyalı turizmcilerimizin eğitime olan katkılarından dolayı onlara teşekkür ediyoruz” dedi. Projenin gelecek yıllarda da devam edeceğini söyleyen Ebru Türel, “Tatil ödülü okullarda öğrencileri başarılı olmaya teşvik ediyor. Aileler de projeden çok memnun. Birçok aile ilk kez 5 yıldızlı bir otelde tatil yaptıklarını ifade ediyorlar. Projeye ilk başladığımızda birçok veli inanamadı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’ni arayıp,” Milli Eğitimden bize bu projeyi bildirdiler bu gerçek mi diye sormuşlar” diye konuştu. Ebru Türel ayrıca tatilde çocukları Zıp Zıp Park’a davet etti.

Yarıyıl tatilinde ailesiyle birlikte tatil yapmanın heyecanını yaşayacağını söyleyen okul birincisi Sıla Menet, “Çok mutluyum. Bugün burada babam Yüksel Menet, annem Şengül Menet ve küçük kardeşim var. Sömestr tatilinde ailecek tatil yapacak olmak beni çok sevindiriyor. Havuza girmek ve dinlenmek istiyorum. Daha önce de 5 yıldızlı bir otelde tatil yapmıştım ama bu kez kendi emeğim ile tatili kazandım. Tatil projesi sayesinde arkadaşlarımızla birlikte daha çok hırslanıyoruz ve derslerimize motive oluyoruz. Bu güzel proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ederim .”

Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu’nda Rehber Öğretmenlik yapan baba Yüksel Menet de kızlarıyla gurur duyduklarını, ilk dönem boyunca verdiği emeğin karşılığını tatil olarak aldığını ifade etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr