Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da siyasetin sosyal medya raporu

ANTALYA’DA SOSYAL MEDYADAKİ EN FAZLA TAKİPÇİ SAYISINA SAHİP SİYASETÇİLERDEN İLK 3 SIRA AK PARTİ’DEN OLUŞTU. BİR MİLYONU GEÇKİN TAKİPÇİ SAYISIYLA BİRİNCİ SIRAYI DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU ALIRKEN, ONU AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL İLE KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ TAKİP ETTİ. PARTİ İL BAŞKANLARI KONUSUNDA DA RIZA SÜMER DİĞER PARTİ BAŞKANLARINA FARK ATTIĞI İSTATİSTİKLERDE, CHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİNİN TÜM TAKİPÇİ SAYI TOPLAMLARININ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TÜREL’İN TAKİPÇİ ORANINDAN EPEY ALTTA OLMASI İSE DİKKAT ÇEKTİ.

Antalya’da siyasetin sosyal medya raporu
19 Aralık 2017 - 14:54

Antalya’da sosyal medyada en fazla takipçi sayısına sahip siyasetçilerden ilk 3 sıra AK Parti’den oluştu. Bir milyonu aşan takipçi sayısıyla birinci sırayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu alırken, onu AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel takip etti. Parti il başkanları arasında ise AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer diğer partilerin il başkanlarından açık ara önde.

Gün gittikçe artan sosyal medya kullanıcı sayısı, siyasiler, belediye başkanları ile iş dünyasından önemli isimler arasındaki takipçi rekabetini de beraberinde getirdi. Antalya’da da sosyal medyayı aktif olarak kullanan siyasilerden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu twitterdeki bir milyonu aşan takipçi sayısıyla birinci sırayı alırken, onu 365 bin twitter takipçisiyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 232 bin twitter takipçisiyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü takip etti. Sosyal medyada en fazla takipçi sayısına sahip parti il başkanı 79,2 bin twitter, 5 bin 485 instagram takipçi sayısıyla AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer olurken, instagram hesabı bulunmayan CHP İl Başkanı Mustafa Erdem’in ise twitterda 270 takipçi sayısı olduğu gözlendi. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem ise siyasi çalışmalarını daha çok Facebook üzerinden yürütüyor.

Çavuşoğlu fark attı

Milletvekilleri takipçi oranına bakıldığında ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 1,06 milyon twitter, 20 bin 400 instagram takipçi sayısı ile zirvede yer aldı. Çavuşoğlunu sırasıyla ise şu isimler takip etti:

Mustafa Akaydın (CHP):156 bin twitter, 3 bin 170 instagram, Mustafa Köse (AK Parti) 156 bin twitter, 2 bin 203 instagram, Gökcen Özdoğan Enç (AK Parti) 43,6 bin twitter, instagram kullanmıyor, İbrahim Aydın (AK Parti) 27,7 bin twitter, instagram kullanmıyor, Atay Uslu (AK Parti) 26,5 bin twitter, 5 bin 700 instagram, Çetin Osman Budak (CHP) 26 bin twitter, 280 instagram, Niyazi Nefi Kara (CHP) 23,7 bin twitter, 3 bin 534 instagram, Hüseyin Samani (AK Parti): 21,7 bin twitter, 3 bin 900 instagram, Selim Yurdakul (MHP) 19,7 bin twitter, instagram 617, Mehmet Günal (MHP): 18,9 bin Twitter, bin 522 instagram, Devrim Kök (CHP): 13,3 bin twitter, instagram kullanmıyor, Sena Nur Çelik (AK Parti): Twitter kullanmıyor, instagram bin 74 takipçi.

Belediyelerde Türel, İl Başkanlarında Sümer zirvede

İl Başkanlığı sıralamasında ise yine AK Parti’nin sosyal medyada önde olduğu gözlendi. 79 bin 200 kişilik takipçi oranıyla partisinin Türkiye’deki il başkanları sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra 3’üncü sırada yer alan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya’da en çok takipçisi bulunan il başkanı olduğu gözlendi. Türkiye genelinde İstanbul ve Ankara AK Parti İl Başkanlarından sonra üçüncü sırada bulunan Sümer’i ise 10 bin 400 twitter takipçi sayısıyla instagram hesabı kullanmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa Aksoy, bin 359 twitter, bin 10 instagram takipçisiyle İyi Parti Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır takip etti. İnstagram hesabı kullanmayan ancak Facebook hesabını daha aktif olarak kullanan CHP İl Başkanı Mustafa Erdem’in twitterdaki takip sayısı ise 270.

Antalya merkez ilçelerindeki 5 belediye başkanlarında ise zirve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in oldu. 365 bin twitter, 24 bin 200 instagram takipçisiyle diğer başkanlara fark atan Türel’i, 232 bin twitter, 8 bin 641 instagram takipçisiyle Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 74,1 bin twitter, bin 983 instagram takipçisiyle Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 14,9 bin twitter, 3,6 bin instagram Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve 3 bin 789 twitter, 2 bin 54 instegram takipçiyle Döşemealtı Blediye Başkanı Turgay Genç takip etti.

Vali Karaloğlu’nun 230 bin üzerinde takipçisi var

Sosyal medyayı etkin olarak kullanan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun takipçi sayısı ise twitterda 229 bin, instagramda 3 bin 571. Oda başkanlarında ise durum siyasilere göre daha düşük. Bazı oda başkanlarının takipçi sayıları şöyle:

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ATSO) Davut Çetin: 3 bin 416 twitter, bin 90 instagram, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere: 5 bin 326 twitter, 2 bin 616 instagram, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır 8 bin 584 twitter, 4 bin 363 instagram, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni: 38 bin 500 twitter, 6 bin 615 instagram, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar: bin 758 twitter takipçi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat