Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da tekne ve otomobil tutkunları bir çatıda buluşacak

ANTALYA’DA EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ANTALYA OTOSHOW, OTOMOBİL, TİCARİ ARAÇLAR, MOTOSİKLET, BİSİKLET VE AKSESUARLARI FUARI İLE BOAT ANTALYA MOTORLU, MOTORSUZ VE YELKENLİ TEKNELER VE SU SPORLARI FUARI 13 MART’TA KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇACAK. 5 GÜN SÜRECEK OLAN FUARDA İRAN, AZERBAYCAN, ALMANYA, FRANSA VE İNGİLTERE’DEN GELECEK OLAN ALICILARLA, TÜRK ÜRETİCİSİNİ BİR ARAYA GETİRME AMAÇLANIYOR.

Antalya’da tekne ve otomobil tutkunları bir çatıda buluşacak
12 Mart 2018 - 13:44

Antalya’da eş zamanlı gerçekleştirilecek olan Antalya Otoshow, Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı ile Boat Antalya Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı 13 Mart’ta kapılarını ziyaretçilere açacak. 5 gün sürecek fuarda İran, Azerbaycan, Almanya, Fransa ve İngiltere’den gelecek alıcılarla, Türk üreticisinin bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Antalya’da Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Türkiye Otelciler Federasyonu ve KOSGEB’in destekleri, Otomobil Distribütörleri Derneği(ODD) işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Antalya Otoshow, Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı ve Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliği ile hazırlanan Boat Antalya Motorlu, Motorsuz ve Yelkenli Tekneler ve Su Sporları Fuarı 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Otomobil ve tekne tutkunlarının tek çatı altında buluşturacak fuarla birlikte, aralarında İran, Azerbaycan, Almanya, Fransa ve İngiltere’den gelecek olan alıcılarla, Türk üreticisini bir araya getirme amaçlanıyor.

Fuarın önemine işaret eden TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Antalya’da elin taşıyla elin kuşunu vurmayı içerisindeyiz” dedi.

“Antalya’da elin taşıyla elin kuşunu vurmanın hedefi içerisindeyiz”

Her iki fuar öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştiren TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz, ANFAŞ ile stratejik bir iş ortaklığına giderek Antalya Otoshow ve Boat Antalya fuarlarını gerçekleştireceklerini söyledi.

Her iki fuarla Antalya’da yola çıkacaklarını ve devamını getireceklerini ifade eden Alagöz, “Hemen ardından ekim ayında uluslararası mobilya fuarıyla yola devam edeceğiz. Ardından ev dışı tüketim üzerine bir projemiz var onun üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, Antalya fuarcılık sektöründe önemli kazanımlar sağlarken, Antalya ve ülke ekonomisine katkılar sağlamak. Antalya bizim açımızdan çok özel destinasyon. Antalya’yı bir pazar olarak görmüyoruz, üs olarak görüyoruz, stratejik bir kavşak olarak görüyoruz. Hedefimiz Antalya’nın tüketicileriyle, Türkiye’nin üreticilerini buluşturmak değil. Antalya’yı bir üs olarak konumlandırıp, İran’dan Azerbaycan’dan, Almanya, Fransa ve İngiltere’den getireceğimiz alıcılarla, ülkemizin üreticilerini bir araya getirmek. Antalya’da elin taşıyla elin kuşunu vurmanın hedefi içerisindeyiz. Antalya bundan çok şey kazanacak. Ticarette sözleşme nerede imzalanıyorsa para orada kazanılır” diye konuştu.

“Pazara can katmak istiyoruz”

Tekne ve otomobil kitlesinin, birbirine karşı potansiyel alıcı ve satıcı konumunda olduğuna dikkati çeken Alagöz, “İki farklı kitleyi bir araya getirerek hem denizcilik ve tekne kültürünün çok daha geniş bir insan kitlesine ulaşmasını hedefliyoruz, beraberinde de ağırlıklı olarak Antalyalı üreticilerden oluşan tekne fuarımız vesilesiyle de pazara can katmak, bir nevi can suyu olma amacı içerisindeyiz. Otomobil fuarında ise, otomobil severleri bir birinden güzel modellerle bir araya getirerek hem ticareti hareketlendirmek beraberinde de fuarın açık kalacağı Pazar sonuna kadar Antalya’nın sosyal hayatına renk getirme hedefi içerisindeyiz” dedi.

“Antalya 4. büyük otomobil pazarı”

ANFAŞ olarak iki önemli fuarı Antalya’ya kazandırmanın sevincini yaşadıklarını belirten ANFAŞ Genel Müdürü Ferhat Tinli ise, “Her iki fuarda Antalya ve Türkiye için büyük önem arz etmekte. Bildiğiniz gibi Antalya, hiç bitmeyen yaz mevsimiyle deniz, tene, su sporlarını sevenleri bir araya getiren Türkiye’nin turizm başkenti. Aynı zamanda otomobil konusunda da Türkiye’nin 4. Büyük otomobil pazarı. Ben, her iki fuarında başarıyla tamamlanacağına inancım sonsuz” açıklamasını yaptı.

“Tekne üretiminde dünyada ilk 3’te”

Antalya’nın turizm başkentinin yanı sıra deniz turizminin de başkenti olduğuna dikkat çeken Antalya Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bekir İnanç Kendirlioğlu ise, TÜYAP’ın girişimiyle gerçekleşecek olan fuar organizasyonunun başarılı geçeceğine inandığını söyledi. Fuarın devamında tekne fuarı üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini ifade eden Kendirlioğlu, “Tekne üretimi açısından Antalya özellikle mega yat üretiminde dünyada ilk 3 içerisinde. İlerleyen dönemlerde TÜYAP’la birlikte farklı fuar organizasyonlarında özellikle deniz konusunda imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

    ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al