Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da tersane yangını tamamen söndürüldü

LÜKS YAT ÜRETİMİ YAPILAN ANTALYA SERBEST BÖLGE’DE BİR TERSANEDE ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ. YANGININ YAT ÜRETİM TERSANESİ İÇİNDE BİR HAMMADDENİN HENÜZ NEDENİNİ BELİRLENEMEYEN BİR ŞEKİLDE KIVILCIM ALMASI NEDENİYLE ÇIKTIĞI BİLDİRİLDİ.

Antalya’da tersane yangını tamamen söndürüldü
04 Nisan 2018 - 13:58

Lüks yat üretimi yapılan Antalya Serbest Bölge’de bir tersanede çıkan yangın söndürüldü. Yangının yat üretim tersanesi içinde bir hammaddenin henüz nedenini belirlenemeyen bir şekilde alev alması nedeniyle çıktığı bildirildi.

Türkiye’nin en önemli lüks yat üretim merkezleri arasında bulunan Antalya Serbest Bölgedeki bir tersane hangarında saat 09.15 sıralarında başlayan yangın 4 saatte kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına geçildi. 3 hangarda etkili olan yangında 2 lüks yat ve 1 teknenin zarar gördüğü belirtildi.

Büyükşehir Belediyesine ait 18 araöz, 60 personel, Organize Sanayi Bölgesi itfaiyesi, Sahil Güvenlik, ASBAŞ, Orman Bölge Müdürlüğü ekibinin kara ve havadan müdahale ettiği yangın yaklaşık 4 saatte kontrol altına alındı. Söndürme çalışmaları esnasında 3 itfaiye eri dumandan etkilendi. Soğutma çalışmalarının gün boyu devam edeceği bildirildi. Öte yandan tersanelerden işçilerin değerli evrakları taşıdıkları görüldü.

“Tersanedeki madde kıvılcım almış”

Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş.(ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, yangın ihbarının sabah saat 9.15’de geldiğini belirterek, “İlk müdahaleyi Serbest Bölge içinde bulunan itfaiye aracımız yaptı. İlk aldığımız bilgiye göre bölgemizde yat üretim tersanesi içinde bir hammaddenin henüz nedenini bilmediğimiz bir şekilde kıvılcım alması nedeniyle yangının başladığının bilgisini aldık. Yat üretiminde kullanılan malzemeler hızlı yanıcı malzemeler. Tersanedeki bir yatın alev aldığını tespit ettik. İtfaiye ekipleri buna müdahale etti. Yat ve tersane zarar gördü. Şuanda yangın kontrol altına alındı. Diğer binalara yangının sıçraması söz konusu değil. Soğutma çalışmaları yapılıyor. Birkaç saat daha soğutma çalışması yapılacak. Ardından hasar tespit çalışması yapılacak” diye konuştu.

“Can kaybı yok”

Tersane içindeki iki yatın zarar gördüğünü belirlediklerini kaydeden Gürses, “Onun dışında aynı tersane içinde 3 firmanın yat üretimi vardı. Onlarda zarar yok. Bunlar tadilata gelen yatlardı. Hepsi şu anda sigorta kapsamında değerlendiriliyor. Bizi memnun eden herhangi bir can kaybı, yaralının olmaması ve diğer firmalara yangının sıçramamasıdır. İstemezdik böyle bir yangını. Nerelerde ne eksiklikler var bakacağız, aynı hataların tekrarlanmaması için düzeltme yoluna gideceğiz. Raporlara göre net hasar ortaya çıkacaktır. Bir çok malzeme dışarı çıkarıldı” ifadelerine yer verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al