Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’ya 30 bin Letonyalı turist gelmesi bekleniyor

LETONYA’NIN BAŞKENTİ RİGA’DA 2-4 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA 25’İNCİSİ DÜZENLENEN TURİZM FUARI BALTTOUR’DA ALANYA TANITILDI.

Antalya’ya 30 bin Letonyalı turist gelmesi bekleniyor
04 Şubat 2018 - 15:30

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “3 operatör, 30 bin Leton misafiri 2018’de Antalya’ya taşıyacak” dedi.

Letonya’nın başkenti Riga’da 2-4 Şubat tarihleri arasında 25’incisi düzenlenen turizm fuarı Balttour’da Alanya tanıtıldı. 1 milyon 900 bin kişinin yaşadığı ülkede düzenlenen fuarda, Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil etti. Riga’daki fuarla ilgili bilgi veren Dahaoğlu, tatil için Türkiye’ye gelen Letonların büyük kısmının Antalya’yı tercih ettiğini kaydetti. 2015 yılında 59 bin Letonyalı’nın Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirten Dahaoğlu, “2016’da 34 bin ve 2017’de 45 bin kişi olduğunu görüyoruz. 2017’de gelen misafirin 24 bini ise acentalardan tur alarak Antalya’yı tercih etmiş. Balkanlar’ın en büyük tur operatörleri Teztour ve Novaturas bu rakamı paylaşıyorlar. 2018 yılında bölgeye operasyon başlatacak olan Kidy Tour’la birlikte üç operatörün bu yılki toplam hedefi 30 bin misafiri Antalya’ya getirmek” dedi.

“THY ülkede popüler”

Türk Hava Yollarının (THY) Letonya Bölge Müdürü Taner Temel ise, THY’nin Letonya’da oldukça sevilen bir kurum olduğunu belirterek, fuara bakanlık dışında ayrı bir stant ile katıldıklarını ve konu Türkiye olunca her türlü alanda beraber çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -