Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Belçikalı turistte yükseliş beklentisi

ALANYA TURİZM TANITMA VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYESİ CENGİZ TOPÇU, “2014 YILINDA TÜRKİYE’YE GELEN 262 BİN BELÇİKALI TURİST SAYISI 2017’DE 135 BİNE GERİLEDİ. BRÜKSEL FUARINDA EDİNDİĞİM İZLENİM VE RAKAMSAL VERİLER YÜKSELİŞİN YENİDEN BAŞLAYACAĞI YÖNÜNDE” DEDİ.

Belçikalı turistte yükseliş beklentisi
04 Şubat 2018 - 15:30
banner

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “2014 yılındaki Türkiye’ye gelen 262 bin Belçikalı turist sayısı 2017’de 135 bine geriledi. Brüksel fuarında edindiğim izlenim ve rakamsal veriler yükselişin yeniden başlayacağı yönünde” dedi.

Elmas ticareti ve çikolatalarıyla ünlü Belçika’da 1-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Brüksel Turizm Fuarı’nda Alanya tanıtımı yapıldı. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu temsil etti. Fuar alanındaki izlenimlerini paylaşan Topçu, Türkiye’Yİ tercih eden Belkçikalı turist sayısındaki düşüşün duracağı yönünde veriler elde ettiğini söyledi.

“Belçikalılar diğer ülkelerdeki fiyat ve kaliteden memnun değil”

Belçika’da düzenlenen fuarın en prestijli fuar olduğuna dikkati çeken Topçu, 35 ülkenin katıldığı fuarda vakıf olarak yer aldıklarını söyledi. Fuardaki izlenimleri hakkında bilgiler paylaşan Topçu, “Son yılların verilerine baktığımızda hızlı bir düşüş gösteren pazardan 2014’de 262 bin, 2015’de 235 bin, 2016’da 143 bin ve 2017’de 135 bin turist ağırlamışız. Geçtiğimiz seneyi bir önceki yıla oranla yüzde 7 kayıpla kapatan pazarda bu sene hatırı sayılır bir geri dönüş beklememizi sağlayan göstergeler var. Özellikle son yıllardaki düşüşe sebep olan tereddütler büyük ölçüde kalkmış durumda. Aynı zamanda son yıllarda tatillerini diğer ülkelerde değerlendirilen misafirler ülkemizdeki standartları ve fiyatı bulamadıklarını açık yüreklilikle ikili görüşmelerimizde ifade ettiler” dedi.

Yüzde 20 artış beklentisi

Tur operatörlerinden görüş aldığını da ifade eden Topçu, “Geçen senenin aynı günü ile karşılaştırdığımızda bu seneki satışların birkaç kat daha fazla olduğunu, 2018 yazında da düşme trendinin bitip bir önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde 20 artışın rahatlıkla sağlanacağını dile getirdiler. Koltuk sorunu yaşanmaması ve bugünkü şartlar altında bu oranın da aşılabileceğini temkinli bir iyimserlik içinde dile getiriyorlar. Bunun sebebi de Belçika’nın yapısından kaynaklandığını belirtiyorlar” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -