Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ANTDOB sınavla öğrenci alacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) ‘Çocuk Korosu’ ve ‘Çocuk Balesi’ kursları için sınavla öğrenci alacak.

ANTDOB sınavla öğrenci alacak
22 Eylül 2017 - 12:48

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) ’Çocuk Korosu’ ve ’Çocuk Balesi’ kursları için sınavla öğrenci alacak.

ANTDOB tarafından 2015-2016 sanat sezonunda hayata geçirilen ’Çocuk Korosu’ ve ’Çocuk Balesi’ için öğrenci alımı yapılacak. ’Çocuk Korosu’ için başvuru yapacak adaylar yeteneklerinin değerlendirilmeye alındığı sınava tâbi tutulacak. Kurslara yeterli derecede müzik kulağı ve ritim duygusu ile uygun ses materyali bulunanlar kabul edilecek. 4 yıllık kurs süresince öğrenciler, kulak ve ses eğitimi, birlikte ve bireysel şarkı söyleme ile bazı genel müzik bilgilerini içeren eğitim görecek. Bu süre içinde öğrenciler bazı opera, operet ve müzikaller ile çocuk oyunlarında görev alabilecek.

’Çocuk Balesi’ne başvuran adaylar da yine yetenek sınavına girecek. Kurslara yeterli derecede müzik kulağı, ritim duygusu ve dans yeteneği ile uygun beden yapısına sahip olanlar kabul edilecek. 3 yıllık kurs sürecinde öğrenciler, beden ve müzik-ritim-hareket koordinasyonu, temel dans duruşları ve adımları ile genel bazı bale bilgilerini içeren bir eğitim görecek.

Sınavlara ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kabul edileceği belirtilerek, son başvuru tarihinin 29 Eylül olduğu kaydedildi. Adaylar hafta içi ve Cumartesi günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Haşim İşcan Kültür Merkezi’ne başvurabilecek. Sınavlar 01 Ekim 2017 Pazar günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al