Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Apple Alman Devini Satın Aldı

Apple Alman Devini Satın Aldı
18 Temmuz 2017 - 6:05

Apple Alman Devini Satın Aldı

Apple artırılmış gerçeklik üzerine projeler yürüttüğünü açıklamıştı ve bu alanda oldukça başarılı bir grafiği olan Alman şirket SensoMotoric Instruments satın aldı. Apple geçtiğimiz haftalarda Kaliforniya da gerçekleşen yazılım geliştiriciler konferansında yakında gerçekleştirmek istedikleri artırılmış gerçeklik projesini duyurmuştu. Peşinden de Alman şirketi satın alınca bu alanda ki ciddiyetlerini de göstermiş oldular.

Apple Almanya merkezli olan ve sanal gerçeklik alanında ciddi başarılar elde eden SensoMotoric Instruments’i satın aldı.  Ayrıca 1991 yılında kurulan şirket ısı haritaları ve veri odaklı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Satın alındıktan sonra SMI web sitesinde de bazı yeniliklere başvurmuş. Şirkete ait olan adres bilgileri, yönetim kadrosu gibi yerler siteden silinerek hazır bulunan ürünlerinde listelenmesine son verildi.  Bu gibi gelişmeler Apple’nin SMI şirketini tamamen satın aldığını ve şirketin merkezini Cupertino’ya taşıdığını gösteriyor.

Böylelikle SMI ve teknolojileri Apple kendi projelerini değerlendirmek için kullanacaktır. Apple son zamanlarda zaten bu tarz satın alma işlemlerini sıkça gerçekleştiriyor. Yürüttükleri projelere uygun olarak alanında başarılı şirketleri alarak kendi bünyesinde çalışmalara devam ediyor. Bu bağlamda Apple son zamanlarda ciddi bir şekilde uğraştığı artırılmış gerçeklik ve VR konusunda ki ilgisi ise bu satın almanın nedenini apaçık ortaya koyuyor. Fakat ne kadara satın alındığı hakkında iki taraftan da henüz açıklama gelmedi.

Birden Fazla Sektörde Kullanılacak

En başta artırılmış ve sanal gerçeklik alanına yönelmesi beklense de Apple şirketi tarafından SMI mağazacılık, sağlık gibi birçok sektörde ki projeler kapsamında çalışmaların yapılacağı ana merkez olması beklenmektedir. SensoMotoric Instrument tarafından tasarlanan ve hayata sunulan projeleri öncelikle Apple kendisi için düzenledikten sonra diğer alanlarda icraata geçeceği tahmin ediliyor.

Sanal gerçeklik teknolojisinden daha çok artırılmış gerçeklik alanında geliştirilme yapılması gerektiği sunan dünya devi Apple bu alanda ilk çalışmaları ve kafalarında ki projeleri hayata geçirmeyi planlıyor. Yakın zamanda sanal gerçeklik gözlükleri yerlerini artırılmış gerçekliğe bırakması içten bile değil.

Bu arada artırılmış gerçeklik; cihazların cisim tanıma özelliği kullanarak sanal olan nesneleri gerçek görüntü üzerine bindirmeye denir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat