Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Apranax fort, apranax fort, ağrı kesici kullanımı, Apranax ne için kullanılır

Apranax fort, apranax fort, ağrı kesici kullanımı, Apranax ne için kullanılır
17 Ocak 2022 - 13:35

Apranax, genel olarak eklem ve kaslardaki iltihabı ve ağrıyı tedavi etmek için kullanılan NSAİİ grubu reçeteli bir devatır. çoğu zaman romatoid artrit, osteoartrit, Ankilozan spondilit ve gut benzer biçimde eklem rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. ek olarak regl sancısı, hafif ve orta şiddetli diş veya baş ağrsıcaklıknda, sırt ağrıları ve burkulmalar benzer biçimde kas ve kemik rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılır. Yaygın görülen yan tesirleri; hazımsızlık, mide rahatsızlıkları, baş ağrısı, baş dönmesi ve ödemdir. Apranax kesinlikle tabip testünde kullanılması gereken bir devatır.

Apranax ne için kullanılır?

Apranax travma sonrası ya da farklı nedenlerle eklemlerde ve kaslarda oluşan ağrı, duyarlılık, ödem, eklem tutukluğu ve iltihabın tedavisinde reçete edilen bir ilaçtır. Diş ağrısı ve baş ağrısı gibi hafifi ve orta dereceli ağrılarda, cerrahi sonrası iyileşme periyodu ağrılarında ve ateş düşürücü olarak da kullanılabilir.

Apranax Günde Kaç kez İçilir ?

Başlangıç tedavisi: çoğu zaman 12 saatlik aralarla günde 2 kere alınan 1 tablettir. İdame tedavisi: 12 saat aralarla alınan 1 tablet şeklinde yapılır. APRANAX PLUS idame tedavisinde günde 1-2 tabletlik sabah ve akşam verilen tek dozlarla da etkindir. Gmeşhurk naproksen dozu 1375 mg’ı ve kodein dozu 240 mg’ı aşmamalıdır.

APRANAX FORTE’in yiyecek ve içecek ile kullanılması
Yemekler, APRANAX FORT ile etkileştiğinden yemeklerle beraber almayınız.

Hamilelik
İlacı kullanmadan önce doktorunuza yada eczacınıza danışınız.

Hastaya sağlayacağı yararlar ve getireceği risklerin oldukça iyi bir halde değerlendirilmesini gerektirir. bundan dolayı çok gerekmedikçe ilaç hamilelikte kullanılmamalıdır.

Tedavi esnasında gebe olduğunuzu ayrım ederseniz derhal doktorunuza yada eczacınıza danışınız.

Emzirme
İlacı kullanmadan önce doktorunuza yada eczacınıza danışınız.

Naproksen sodyum, anne sütüne geçeceğinden emziren annelere verilmemelidir.

Araç ve makina kullanımı
APRANAX FORT kullanımı ile birlikte bazı hastalarda sersemlik, baş dönmesi, uykusuzluk hali veya depresyon olabilir. eğer sizde de bu ve benzeri istenmeyen etkiler meydana gelirse, dikkat gerektiren aktiviteleri yaparken dikkatli olunuz

APRANAX FORTE‘in muhteviyatında bulunan bazı yardımcı maddeler ile alakalı önemli bilgiler
APRANAX FORT bir tablette 8.2 mg indigo mavisi ve titan dioksit içermektedir. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı
Antiasid ilaçlar veya kolestiramin ile birlikte alırsanız APRANAX FORT’un tesiri gecikebilir.

Yemeklerle beraber alınması etkinin azalmasına niçin olabilir.

Naproksen sodyum, kanda, albumin olarak adlandırılan bir proteine bağlanır. Kumarin tipi kanda pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar, sülfonilüreler, hidantoinler, diğer ağrı, ateş ve iltihaba etkili (NSAİ) ilaçlar ve asetilsalisilik asit şeklinde albumine bağlanan diğer devalarla etkileşebileceğinden doktorunuz APRANAX FORT dozunu ayarlayacaktır. Naproksen sodyum, trombosit olarak adlandırılan ve biraraya gelerek kanın pıhtılaşmasında rol alan hücrelerin aktivitesini azaltarak pıhtılaşmayı geciktirebilir.

Probenesid ile beraber kullanılması, naproksen sodyumun daha kısa müddette daha yüksek etki göstermesine neden olabileceğinden dikkatli olunmalıdır.

Metotreksat ile beraber kullandığınızda dikkatli olunuz. Naproksen sodyum, metotreksatın vücuttan atılımını azaltabilir ve metotreksatın yan etkilerinin görülmesine neden olabilir.

Siklosporinlerle birlikte kullanılırsa böbreklerde zararlı etkilere neden olabileceğinden dikkatli olunmalıdır.

Naproksen sodyum, mifepristonun etkisini azaltacağından, mifepriston kullandıktan sonra 812 gün boyunca naproksen sodyum kullanmayınız.

Yüksek tansiyon tedavisi için kullanılan beta blokörlerin tesirini azaltabilir. Naproksen sodyum ve öteki ağrı, ateş ve iltihaba etkili devalar, yüksek gerilim tedavisinde kullanılan devaların etkisini azaltabilir ve ACE inhibitörlerinin böbrek hasarı riskini arttırabilir.

Ağrı, ateş ve iltihaba etkili ilaçlar, takrolimus ile beraber kullanılırsa böbrek hasarı riskini arttırabilirler.

APRANAX ve ağrı, ateş ve iltihaba etken devaların beraber uygulanması önerilmemektedir.

diğer ağrı, ateş ve iltihaba etkili devalarda olduğu benzer biçimde doğum test ilaçları ile birlikte uygulandığında, mide barsak sisteminde ülser ve kanama riskinden dolayı dikkatli olunmalıdır.

Bu ifadelerin belirli bir süre önce kullanılmış veya gelecekte bir zaman kullanılacak ürünlere de uygulanabileceğini lütfen not ediniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat