Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Aşçı Adayları Zeytinyağı fabrikasını gezdi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) GÖYNÜK MUTFAK SANATLARI MESLEK YÜKSEKOKULU AŞÇILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ZEYTİNYAĞI FABRİKASINI GEZDİ.

Aşçı Adayları Zeytinyağı fabrikasını gezdi
23 Ekim 2018 - 14:36
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümü öğrencileri zeytinyağı fabrikasını gezdi.

AÜ Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümü öğrencileri mesleki teknik gezi kapsamında Döşemealtı ilçesinde bulunan zeytinyağı fabrikasını ziyaret etti. Öğretim Görevlisi Özlem Yay ve Kahraman Köktürk ile Yüksekokul sekreteri Bayram Direk’in de yeraldığı gezide öğrenciler Döşemealtı ilçesinde bulunan tesisleri inceledi.

Ziyarette Kahraman Köktürk, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerimiz ile Döşemealtı ilçemizi ziyaret ediyoruz. Aslen de Döşemealtılı olmam sebebiyle bende küçük yaşlardan beri zeytin toplayan birisiyim. Bugün öğrencilerimiz ile ilçemizde bulunan tesislerin gezilmesi benim için daha da güzel. Döşemealtı ekonomisi için büyük değer taşıyan zeytinciliğin öğrenilmesi mutlu ediyor. Öğrencilerimiz bugün toplanan zeytinlerin hangi aşamalardan geçerek zeytinyağı olduğunu görüyorlar” dedi.

Üniversiteli öğrencilerde zeytin kasası taşıyan köylülere yardım ederken yaşlı kadınlarla da sohbet etti. Ziyaret daha sonra zeytinyağı fabrikasının gezilmesi ile sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -