Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Atatürk Devlet Hastanesi’nde “Diyabet Okulu” açıldı

Sağlık Bakanlığına bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde diyabet hastalarının hastalıkla doğru mücadele etmesi için “Diyabet Okulu” açıldı.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde “Diyabet Okulu” açıldı
25 Eylül 2017 - 10:26

Sağlık Bakanlığına bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde diyabet hastalarının hastalıkla doğru mücadele etmesi için “Diyabet Okulu” açıldı.

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde diyabet hastalığı ile doğru mücadele için “Diyabet Okulu” açıldı. 4 hafta sürecek olan eğitim sonunda hastalara diploma verilecek. Diyabet okulu hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Op. Dr. Mehmet Akdağ, “Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan “Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetin etkin tedavisi ve güvenli takibi amacıyla Diyabet Okulu projesi başlatıldı. Bu proje ile hastanenin eğitim verdiği hastaları takip etmesi, hasta uyumu ve bilincin arttırılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor. Bakanlığımızın uygulamaya başlattığı ve hastanemizde de alanında uzman personellerimiz tarafından verilen bu eğitimden hastalarımız ücretsiz olarak faydalanacaktır” dedi.

Okulun Endokrin Uzmanı Doktor Sevgi Atılgan ile birlikte bir Diyetisyen, bir Fizyoterapist iki Diyabet Eğitim Hemşiresinden oluştuğunu belirten Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halenur Şahin ise, “4 hafta boyunca her Çarşamba günde saat 13.00-14.00 arasında eğitimlerimiz verilecek. İlk eğitimimizi 20 Eylül Çarşamba günü 12 katılımcı ile gerçekleştirdik. Eğitimlerimizde katılımcılara genel sağlık bilgileri, diyabet nedir, diyabetin komplikasyonları, ayak bakımı, insilün uygulamaları, evde kan şekeri takibi, beslenmede nelere dikkat etmeleri gerektiği, egzersiz programı, kendi kendine kontrol ve diyabetik bakımın önemi gibi bu ve benzeri birçok konuda önemli bilgiler verdik ve vermeye devam edeceğiz.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al