Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Atatürk’ün Antalya gelişinin 88’inci yıl dönümü

MURATPAŞA BELEDİYESİ, ANTALYA BİSİKLET PLATFORMU’NU OLUŞTURAN BİSİKLET KULÜPLERİ VE DERNEKLERİYLE ATATÜRK’ÜN ANTALYA GELİŞİNİN 88’İNCİ YIL DÖNÜMÜ ANISINA BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ.

Atatürk’ün Antalya gelişinin 88’inci yıl dönümü
07 Mart 2018 - 10:58

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Bisiklet Platformu’nu oluşturan bisiklet kulüpleri ve dernekleriyle Atatürk’ün Antalya gelişinin 88’inci yıl dönümü anısına bisiklet turu düzenlendi.

Tur için bisikletçiler, akşam saatlerinde Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’nda buluştu. Buradan pedallara basan bisikletçilerin ilk durağı Işıklar’da bulunan Atatürk Evi oldu. Atatürk Evi önünde saygı duruşunun ardından bisikletçiler Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’na kadar duraksız pedal çevirdi.

Türk bayrakları ve Atatürk fotoğraflarının yer aldığı flamalar taşıyan bisikletçileri meydanda Muratpaşa Belediye Orkestrası ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ marşıyla karşıladı. Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikte Belediye Başkanvekili İbrahim Cephaneci, “Atatürk, Antalya’ya geldiğinde şunu söylemiş ‘Antalya şüphesiz ki en dünyanın en güzel kentidir’ İşte bizlere düşen görev Antalya’yı o güzel kent olarak yaşatmak sizlerle birlikte en güzel şekilde korumak” diye konuştu.

Etkinlik Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda hep birlikte İzmir Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat