Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Atılım Üniversitesi Eurasia Airshow’da yerini aldı

TÜRKİYE’NİN ŞOVA DAYALI İLK HAVACILIK FUARI EURASİA AİRSHOW, ANKARA ATILIM ÜNİVERSİTESİ DE TANITIM STANDI AÇTI. FUARI ÇOK KAPSAMLI BULDUĞUNU İFADE EDEN ÜNİVERSİTE REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. SERKAN ERYILMAZ, “SİVİL HAVACILIK, EN İDDİALI OLDUĞUMUZ ALANLARDAN BİR TANESİ. ÜNİVERSİTE OLARAK TİMES HİGHER EDUCATİON SIRALAMASINDA DÜNYADA İLK 500 İÇERİSİNDE YER ALDIK. BU BİZİM HEM EĞİTİMDE HEM ARAŞTIRMADA OLDUKÇA İDDİALI OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR” DEDİ.

Atılım Üniversitesi Eurasia Airshow’da yerini aldı
27 Nisan 2018 - 9:50
banner

Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow’da, Ankara Atılım Üniversitesi de tanıtım standı açtı. Fuarı çok kapsamlı bulduğunu ifade eden Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, “Sivil havacılık, en iddialı olduğumuz alanlardan bir tanesi. Üniversite olarak Times Higher Education sıralamasında dünyada ilk 500 içerisinde yer aldık. Bu bizim hem eğitimde hem araştırmada oldukça iddialı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Atılım Üniversitesi, 25-29 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük havacılık organizasyonu niteliği taşıyan Eurasia Airshow 2018 Fuarı’nda tanıtım standı açtı. Havacılık sektörüne yön veren 400 dev şirket, 100’ün üzerinde ülkeden 150 sivil ve askeri delegasyon ile dünyaca ünlü akrobasi takımlarının uçuş gösterilerinin yer aldığı fuarda, sivil havacılık yüksekokulunun tanıtımını yaptıklarını belirten Ankara Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, fuarı oldukça kapsamlı bulduklarını dile getirdi.

“Uluslararası havalimanında hangara sahip tek vakıf üniversitesiyiz”

Sivil havacılığın pratik eğitimi gerektiren bir alan olduğuna işaret eden Eryılmaz, “Bu anlamda biz teorik eğitimimizi kampüsümüzde veriyoruz ama pratik eğitimlerimizi Esenboğa Havaalanında bir hangarımızda gerçekleştiriyoruz. Eğitim merkezi itibariyle baktığınız zaman, uluslararası havalimanında böyle bir hangar eğitim merkezine sahip olan tek vakıf üniversiteyiz” diye konuştu.

“İlk 500 içerisinde yer aldık”

2020 yılından itibaren yüksekokul bünyesinde kendilerine ait uçuş okullarını kullanabileceklerini ifade eden Eryılmaz, yine aynı tarihte 7 uçuş eğitmeninin görev yapacağını söyledi.

Atılım Üniversitesi olarak bir taraftan eğitime önem verdiklerini diğer taraftan da nitelikli bilgi üretmeye gayret ettiklerini kaydeden Eryılmaz, şunları söyledi:

“Bunun en iyi göstergesi de üniversitenin ulusal ve uluslararası sıralamalarda yer alması. Uluslararası anlamda düşünüldüğünde oldukça önemli adı ve yeri olan Times Higher Education sıralamasında dünyada ilk 500 içerisinde yer aldık. Bu bizim hem eğitimde hem araştırmada oldukça iddialı olduğumuzu gösteriyor. Sivil havacılık, en iddialı olduğumuz alanlardan bir tanesi.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co