Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

ATSO Başkanı Davut Çetin’den “Yapılandırma” Uyarısı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) BAŞKANI DAVUT ÇETİN, “DEVLETE VE KAMU KURUMLARINA KARŞI BİRİKMİŞ BORÇLARIN ÖDENMESİNE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYAN 7020 SAYILI KANUNDAN YARARLANMAYA DEVAM ETMEK İSTEYENLER, BİRİNCİ TAKSİTLERİNİ 31 TEMMUZ AKŞAMINA KADAR ÖDEMEYİ UNUTMASINLAR” UYARISINDA BULUNDU.

ATSO Başkanı Davut Çetin’den “Yapılandırma” Uyarısı
27 Temmuz 2017 - 16:26
banner

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “devlete ve kamu kurumlarına karşı birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 7020 sayılı Kanundan yararlanmaya devam etmek isteyenler, birinci taksitlerini 31 Temmuz akşamına kadar ödemeyi unutmasınlar” uyarısında bulundu.

ATSO Başkanı Davut Çetin, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 1. taksit ödeme döneminin devam ettiğini belirtti.

Devlete ve kamu kurumlarına borçları bulunanların sunulan fırsatı kaçırmamasında fayda gördüğünü belirten Başkan Davut Çetin, “7020 sayılı kanun ile yapılan düzenlemelerle devlete ve kamu kurumlarına karşı borçların ödenmesi noktasında büyük kolaylıklar sağlanıyor. Ancak, kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin ödenmesi şart koşulmuş. Bu nedenle, bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin, birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 7020 sayılı Kanundan yararlanmaya devam edebilmeleri için 31 Temmuz akşamına kadar 1. taksit ödemelerini yapmaları gerekiyor. Mükellefler ödemelerini, www.gib.gov.tr internet sayfasından, anlaşmalı bankalardan ve vergi dairelerinden yapabiliyorlar” dedi.

Odalara olan aidat borç asıllarının ödenmemiş kısmının da kanun kapsamına alındığını kaydeden Başkan Çetin, yapılandırma ve taksitlendirme imkânından yararlanmak isteyenler için de son başvuru tarihinin 31 Temmuz 2017 olarak belirlendiğini kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co