Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ’de 227 öğretim üyesi biniş giydi

REKTÖR MUSTAFA ÜNAL’IN KONUŞMASININ ARDINDAN, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NİN, 2017 YILINDA AKADEMİK UNVAN ALAN, UNVANI YÜKSELTİLEN VE KADROYA ATANAN ÖĞRETİM ÜYELERİNİN BİNİŞ GİYMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TÖREN, BİNİŞ GİYEN ÖĞRETİM ÜYELERİNİN TOPLU FOTOĞRAF ÇEKİMİYLE SONA ERDİ.

AÜ’de 227 öğretim üyesi biniş giydi
29 Aralık 2017 - 16:24

Akdeniz Üniversitesi’nde 2017’de akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri için tören düzenlendi. 72 profesör, 61 doçent, 97 yardımcı doçent olmak üzere toplam 227 öğretim üyesi biniş giydi.

Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Atatürk Konferans Salonu’nda yapılan biniş töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. AÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal’ın konuşmasının ardından yine Rektör Ünal tarafından emekli öğretim üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi. AÜ kurucu Rektörü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu biniş giydirdikten sonra Rahatsızlığından dolayı salondan ayrıldı. Biniş giydirme töreninde sırasıyla 72 profesör, 61 doçent ve 94 yardımcı doçent binişlerini giydi. Biniş giyme töreninin açılış konuşmasını yapan AÜ Rektörü Prof.Dr.Mustafa Ünal, üniversitesinin kazandığı başarılarla ilgili bilgi verirken, 227 öğretim üyesine teşekkür etti.

“104 ülkeden öğrenci bizi seçti”

Üniversitenin 7 enstitü, 23 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuvar, 12 meslek yüksekokulu ve 60 araştırma uygulama merkezinden oluştuğunu dile getiren Rektör Prof.Dr. Mustafa Ünal, “Akdeniz Üniversitesi Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden bir tanesi. Toplam 73 bin civarında öğrenciye sahibiz. Doktora öğrencilerimizin sayısı 6 binden 7 bine yaklaştık. Hedeflerimizden bir tanesi de uluslararası üniversite haline gelmemiz. Bunun göstergelerinden bir tanesi de uluslararası öğrencilerin üniversitemizi tercih etmeleridir. Bu yıl itibariyle 2 bin 81 yabancı öğrencimiz var. Bunlar içerisinde yüksek lisans ve doktoranın da seçilmesi bizim için önemli bir göstergedir. Yabancı öğrenciler 104 farklı ülkeden bizi tercih etmişlerdir. Özellikle Türki ve Müslüman ülkelerden tercihler yapmışlar” dedi.

Verdiği kaliteli eğitim ile Türkiye’nin öncü üniversiteleri arasında yer aldıklarını dile getiren Akdeniz Üniversitesi Rektörü Ünal, 2 bin 478 akademik personellerinin olduğunu söyledi. Rektör Mustafa Ünal, “437 profesör, 128 doçent, 499 yardımcı doçent ve okutmanlarımız var. Bu eğitim öğretimden dolayı kendilerini kutluyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Üniversitemizin bugün sahip olduğu başarılı konuma gelmesi, akademisyenlerimizle oluşturduğumuz ortak çalışmaların ürünüdür”

AÜ Rektörü Prof.Dr.Mustafa Ünal, konuşmasının devamında üniversitesinin kazandığı başarılara yer verirken, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Üniversite hayatında kariyer yapmanın ne kadar yoğun bir çaba gerektirdiğini ve bu zorlu yolda harcanan zaman ve emeğin ne kadar değerli olduğunu hepimiz yakından biliyoruz. Bu meşakkatli yolculuğun en keyif veren tarafı ise emeğinin karşılığını almaktır. İşte bugün, başarılı akademisyenlerimizin o gurur günüdür. Bu başarıda ailelerimizin desteği ve fedakarlığı da çok önemlidir. Üniversitemizin bugün sahip olduğu başarılı konuma gelmesi, hiç şüphesiz siz değerli akademisyenlerimizle oluşturduğumuz sinerji ve ortak çalışmaların ürünüdür. Fedakarca gayretleriniz sonucunda gerçekleştirdiğiniz faaliyetler ve hiçbir şekilde karşılığı ödenemeyecek değerli emeklerinizden dolayı sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle birlikte, sahip olduğumuz deneyim ve tecrübe ile hep daha büyük çalışmalara imza atacağımıza inancım tamdır”

Rektör Ünal’ın konuşmasının ardından, Akdeniz Üniversitesi’nin, 2017 yılında akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyelerinin biniş giymesi gerçekleştirildi. Tören, biniş giyen öğretim üyelerinin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al