Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ’de Sınai Mülkiyet Bilgilendirme Toplantısı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE (AÜ) “ÜNİVERSİTELERDE SINAİ MÜLKİYET BİLGİSİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ” KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

AÜ’de Sınai Mülkiyet Bilgilendirme Toplantısı
28 Aralık 2017 - 10:48
banner

Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) “Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Türk Patent ve Marka Kurumu ile Avrupa Patent Ofisi (EPO) işbirliğiyle yürütülmekte olan “Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar ve Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ve üniversite senato üyeleri katıldı. Toplantı’da Türkiye’deki sınai mülkiyet sisteminin ve yeni Sınai Mülkiyet Kanunu’nun üniversitelerdeki uygulaması konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, araştırma odaklı üniversite olma hedefi doğrultusunda, buluşların sınai mülkiyet haklarının korunmasının ve ticarileştirilerek ekonomik değere dönüştürülmesinin Akdeniz Üniversitesi ve ülke için önemini vurguladı. Akdeniz Üniversitesi’nin patent süreçlerinde yetkilendirilmiş biriminin AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkezi olduğunu söyleyen Ünal, Akdeniz Üniversitesi’nin yapılacak patent başvurularının maliyetlerini üstlenerek araştırmacıların bilimsel buluşlarının patente dönüştürülmesi için başvuruları beklediğini belirtti.

Üniversitelerin sınai mülkiyetle ilişkisini değerlendiren Prof. Dr. Habip Asan ise, üniversitelerde üretilen patentlerin hak sahipliğine yönelik önemli değişiklikler içeren 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ile uygulanmaya başlanan düzenlemeler hakkında bilgiler verdi. Asan, üniversitelerin sadece parayı bilgiye dönüştüren değil, bilgiyi de paraya dönüştüren üniversiteler olması gerektiğini vurguladı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -