Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Baltık ülkelerinden Alanya için hedef 85 bin turist

ALANYA TURİZM TANITMA VAKFI (ALTAV) YÖNETİM KURULU ÜYESİ KEMAL KAHYA, BALTIK ÜLKESİ ESTONYA’NIN TURİZM NABZINI YOKLADI VE ALANYA TANITIMI YAPTI. ULUSLARARASI TURİZM FUARINDA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ÇATISI ALTINDA KURULAN ALANYA STANDINDA TEMASLARDA BULUNAN KAHYA(ÖNDE), ANTALYA İÇİN BALTIK PAZARINDAN HEDEFLEDİKLERİ RAKAMI 85 BİN OLARAK AÇIKLADI.

Baltık ülkelerinden Alanya için hedef 85 bin turist
15 Şubat 2018 - 12:35
banner

Baltık ülkelerinden Litvanya ve Letonya fuarlarının devamı ve sonuncusu olan Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen turizm fuarına da katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kahya, “Baltık pazarına hakim 3 tur operatörüyle 200 bin yolcu Antalya’ya gelecek” dedi.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kahya, Baltık ülkesi Estonya’nın turizm nabzını yokladı ve Alanya’yı tanıttı. Uluslararası turizm fuarında Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında kurulan Alanya standında temaslarda bulunan Kahya, Antalya için Baltık pazarından hedefledikleri rakamı 85 bin turist olarak açıkladı. Bu sene haziran ayında Türk Hava Yolları (THY) ile Tallinn-Antalya charter uçuşu planladıkları bilgisini veren Kahya, ek uçuşlarının ekim ayına kadar süreceğini, en az yüzde 35 misafirin Alanya’ya geleceğini belitti.

“Alanya popüler”

Pazarda yeni olan Kidy Tour’un Genel Müdürü Gvidas Aukstuolis ile yaptığı görüşme hakkında da bilgi veren Kahya, Baltık pazarında 30 bin kişiyi Antalya için hedeflediklerini söyledi. Bu rakamın yüzde 50’sini Litvanya, yüzde 15’ini Letonya ve yüzde 35’ini Estonya olarak planladıklarını dile getiren Kahya, misafirlerin yüzde 50’sinin ise Alanya’yı tercih edebileceğini söyledi.

Pazarın en eskilerinden ve ciddi pay sahibi olan Nova Turas adına Akay Acentası sahibi Ethem Okudur’un 2018 sezonunda Baltık pazarında hedefledikleri rakamın 85 bin turist olduğunu söylediğini kaydeden Kahya “Ethem Okutur, bunların yüzde 60’ı Litvanya, yüzde 25’i Estonya ve yüzde 15’inin Letonya olacağını bildirdi. 2017’ye göre şu anki artışları genel olarak da yüzde 25. Alanya’nın da bu pazarlarda ciddi bir artış gösterdiğini, bunun nedenlerini de yeni otellerle birlikte yatak sayısındaki artış ve Kemer’e göre Alanya’nın daha sosyal bir şehir olduğu şeklinde sıraladı. Genel planlamada Antalya’ya gelecek olan misafirin yüzde 60’ını Alanya’ya taşımayı planladıklarını söyledi” dedi.

Estonya, Letonya ve Litvanya’dan oluşan Baltık pazarının Antalya için erken rezervasyon satışlarının çok iyi olduğunu ve Alanya’ya da ciddi talep olduğunu gördüklerini söyleyen Kahya, “Standımıza ilgi yoğundu. Sayın Büyükelçimiz Canan Ünal’ın ricalarını kırmayarak Türkiye standımızda güzel bir ezgi olacağını düşündüğümüz Alanya’dan emekli devlet korosu ud sanatçımızı götürdük. Katılımcılar büyük ilgi gösterip birlikte fotoğraf çektirerek sosyal medyada paylaştılar” ifadelerini kaydetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -