Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Barakada yaşayan yaşlı çift ev sahibi oldu

ANTALYA’NIN FİNİKE İLÇESİNDE HER AN YIKILMA TEHLİKESİ OLAN DERME ÇATMA BİR EVDE YAŞAYAN YAŞLI ÇİFTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONTEYNER EV VERDİ.

Barakada yaşayan yaşlı çift ev sahibi oldu
26 Kasım 2018 - 13:06

Antalya’nın Finike ilçesinde her an yıkılma tehlikesi olan derme çatma bir evde yaşayan yaşlı çifte Büyükşehir Belediyesi konteyner ev verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Finike ilçesi Asarönü Mahallesi’nde neredeyse yıkılmak üzere olan evde yaşam mücadelesi veren 77 yaşında Tevfik Akçura ve 75 yaşındaki Ümmügülsüm Akçura’ya yardım eli uzattı. Daha önce tarım ve hayvancılıkla uğraşan Akçura ailesi, yaşlılığın getirdiği zorluklar ve maddi sıkıntıların yanı sıra oldukça sağlıksız koşullardaki barakalarında yaşam mücadelesi veriyordu.

Bölgede yaşayan vatandaşlar Akçura ailesinin durumunu Büyükşehir Belediyesine bildirdi. Yaşlı çiftin durumundan haberdar olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaşlı çifte kısa süre içinde konteyner ev verilmesi için talimat verdi. Finike Hizmet Birimi Şube Müdürü Özgür Durmaz, yaşlı çifte yaşamlarını daha konforlu bir ortamda sürdürebilecekleri konteynır evi teslim etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al