Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Türel: Zarar gören afetzedelere maddi katkıda bulunacağız

Başkan Türel: Zarar gören afetzedelere maddi katkıda bulunacağız

Başkan Türel: Zarar gören afetzedelere maddi katkıda bulunacağız
16 Kasım 2017 - 17:01

Antalya’da açılışı yapılan Domatexpo’ya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, güneş enerji santralleri ile sulama birliklerine elektriği bedava sağladıklarını ve çiftçiye önemli destekler verdiklerini, Kumluca sel felaketinde zarar gören afetzedelere can suyu olması için maddi katkıda bulunacaklarını kaydetti.

Kumluca’da bu yıl 5’incisi düzenlenen Domates Yetiştiriciliği Teknolojileri Fuarına (Domatexpo) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Hüseyin Samani, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Kumluca Kaymakamı, ilçe başkanları, muhtarlar STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Fuarda konuşma yapan Başkan Türel, 3 gün önce yaşanan afetten dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi olarak tarımda yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Türel, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Güneş Enerji Santralleri kurduk. Artık Büyükşehir Belediyesine devrolmuş sulama birliklerinin ve kooperatiflerinin elektriği bedava. Bu çiftçimize çok önemli bir destek. Böylelikle çiftçimiz enerji maliyetlerini düşürmek suretiyle ürününü daha rekabet edebilir olarak satabiliyor ve ucuza mal ediyor” dedi.

“Tarım sektörüne gözümüz gibi bakmak zorundayız”

Antalya’da tarımı destekleyecek hale geldiklerini belirten Başkan Türel, “Antalya’da dönümlerce arazi Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu kapalı devre sulama sistemleri ile sulanabiliyor. Tarım bizim en önemli sektörümüz. Antalya tarımın da turizmin de başkenti. Antalya’nın tarımda başı ağrısa, Türkiye’nin midesi bulanır. Antalya’nın tarımda başı ağrısa dünya gıdasız kalma tehlikesiyle baş başa kalabilir. O yüzden tarım sektörüne de biz gözümüz gibi bakmak zorundayız” diye konuştu.

Afet bölgesinde üç gündür incelemelerde bulunduklarını belirten Başkan Türel, “Hiç merak etmeyin, devletimiz güçlüdür. Bütün yaralar devletimiz tarafından sarılacaktır. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sıcağı sıcağına bu sıkıntı ile karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın aç ve açıkta kalmaması için derhal bölgede ekiplerimizle beraber çalışmalarımızı yürüttük, yürüteceğiz. Şimdi en azından bugünlerdeki bir cep harçlığı olabilecek maddi katkıyı da afetten zarar gören vatandaşlarımıza dağıtma kararı aldık. En azından can suyu olsun” ifadelerini kaydetti.

Konuşmasının ardından Başkan Türel, düzenlenen domates yeme yarışmasında dereceye giren yarışmacılara da ödüllerini takdim etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al