Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal: “Çalışan annelerin yanındayız”

MURATPAŞA BELEDİYESİ BAŞKANI ÜMİT UYSAL, MERKEZİ ANTALYA’DA BULUNAN ÇALIŞAN ANNELER DERNEĞİ’NİN (ÇADER) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZEYNEP TAŞÇI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Uysal: “Çalışan annelerin yanındayız”
27 Temmuz 2018 - 13:04

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, annelerin sosyal hayata katılımını sağlamak için çocukların emin ellerde olması gerektiğine dikkat çekerek, 5 kreşte 530 öğrenci kapasitesiyle çalışan annelerin yanında olduklarını belirtti.

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, merkezi Antalya’da bulunan Çalışan Anneler Derneği’nin (ÇADER) Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Taşçı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette, dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Taşçı, ÇADER olarak çalışan annelerin yükünü paylaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Taşçı: “Rehberlik etmek istiyoruz”

Taşçı, çalışan annelerin, çocuklarıyla verimli zaman geçirmeleri, çeşitli etkinliklere katılmaları, ihtiyaç duyduklarında destek almaları, baskıya maruz kalıyorsa bununla mücadele etmeleri, çocuklarıyla daha iyi iletişim kurmaları için faaliyetler yürütmeyi hedeflediklerini aktardı. Taşçı, “Süper kahraman annelerin de bir hayatını olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Çalışan annelerin nefes aldıkları ortam olmak, onlara rehberlik etmek istiyoruz” dedi.

Uysal: “530 öğrenci kapasitesine sahibiz”

Başkan Uysal da, Muratpaşa Belediyesi olarak daha demokratik ve daha mutlu bir aile yapısı çeşitli programlar ve projeler sürdürdüklerini söyledi. Bunlardan birinin de ‘sosyal kreşler’ olduğunu aktaran Uysal, “Bugün Çağlayan, Konuksever, Dutlubahçe, Ermenek ve Bayındır mahallerinde kreşlerimiz bunuluyor ve 530 öğrenci kapasitesine sahibiz” dedi. Annelerin sosyal hayata katılımını sağlamak için çocukların emin ellerde olması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, sosyal kreşlerle özellikle asgari ücretle çalışan annelerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al