Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çiftçilere yapılandırma uyarısı

MANAVGAT ZİRAAT ODASI (MZO) BAŞKANI METİN, ÇİFTÇİLERİN BORÇ YAPILANDIRMALARINDAN FAYDALANABİLMELERİ İÇİN 31 TEMMUZ 2018’E KADAR BAŞVURMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Çiftçilere yapılandırma uyarısı
27 Temmuz 2018 - 13:12
banner

Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Metin, çiftçilerin borç yapılandırmalarından faydalanabilmeleri için 31 Temmuz 2018’e kadar başvurmaları gerektiğini söyledi.

MZO Başkanı Rasim Metin, vergi, SGK prim ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasından yararlanmak için başvuru yapılmasının bir zorunluluk olduğunu, yapılandırmada son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğunu belirtti. Çiftçilerin, borç yapılandırmalarından faydalanabilmeleri için 31 Temmuz 2018’e kadar başvurmaları gerektiğini dile getiren Metin, başvuruların borçlu olunan kurumun tahsil dairelerine yapılacağını söyledi.

Kanunun çiftçileri de ilgilendiren hükümler içerdiğine dikkati çeken Metin, “Tahakkuk ettiği halde ödenmemiş sosyal sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi, damga vergisi, özel işlem vergisi, eğitime katkı payı belirtilen süre ve şekilde ödenirse, bu alacaklara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammının tamamının tahsilinden vazgeçilecek. Hesaplanan tutarlar peşin veya taksitler halinde ödenebilecek” dedi.

Borçluların ödeme seçeneklerinden (peşin, 2, 6, 9, 12 ve 18 taksit) birini başvuru esnasında tercih edebileceğini belirten Metin, “Yapılandırılan borçların taksitler halinde ödenmesi halinde, söz konusu borçlar, belirlenen katsayılara göre artırılmış olarak ödenecek. Taksitler, eşit olacak ve ikişer aylık dönemler halinde yatırılacak. Azami süreler aşılmamak kaydıyla yapılandırılan borçların 2, 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte de ödenmesi mümkün olacak. Taksitlerin ödeme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması halinde bu süre, tatili izleyen ilk iş günü mesai saati sonunda bitecek. Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borçlar, SGK tahsil dairelerine ödenecek. Ödemelerin ilk taksiti, Ağustos 2018’de yapılacak. Vergi ve vergi cezaları, ecrimisil, idari para cezaları gibi bazı kamu alacaklarına ilişkin faiz, zam, gecikme zammı ve faizi gibi fer’i alacaklar da yeniden yapılandırılacak. Bu borçlarda ilk taksitin ödemesi, Eylül 2018’de yapılacak.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co