Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal: “Hedef 12 ay turizm, tarımda daha fazla ihracat”

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN VE CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI SEFA ÇORBACI’YLE ALANYA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI’NI (ALESO) ZİYARET ETTİ.

Başkan Uysal: “Hedef 12 ay turizm, tarımda daha fazla ihracat”
19 Ekim 2018 - 17:42

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kısmet olur görev alırsak, temel amacımız turizmi 12 aya yaymak ve tarımda ihracatı arttırmak olacak” dedi.

Sosyal Demokrasi Derneği Alanya Temsilciliği’nin düzenlendiği seminer programları dolayısıyla Alanya’da bulunan Belediye Başkanı Ümit Uysal, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı’yle Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı (ALESO) ziyaret etti. Oda Başkanı Nuri Demir, Başkan Uysal’ın ziyareti dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirirken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda kendisine başarılar diledi.

Geleceğe atılmış güçlü adım

Başkan Uysal, ev sahipliği dolayısıyla Demir’e teşekkürlerini dile getirirken Türkiye’nin gün ve gün yerel seçim atmosferine girdiğini söyledi. Başkan Uysal, yerel seçimlerin, gelecek kuşakların daha müreffeh, Türkiye’nin daha rahat olduğu bir geleceğe doğru atılmış güçlü bir adım olması temennisinde bulundu.

Ekonomi alanındaki projeler

Başkan Uysal, bunun için, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev alması durumunda turizmin 12 aya yayılması ve tarımda ihracatın arttırması noktasında projeleri derhal uygulamaya alacağını söyledi. Başkan Uysal, Antalya’nın Türkiye’nin en önemli tarım merkezi olmasına rağmen tarımsal ihracatın istenilen düzeye çıkarılamadığını ve aynı zamanda Türk turizminin başkenti unvanını taşımasına rağmen turizm hareketliliğini deniz kenarında 4-5 ay içine sıkışmış olduğunun altını çizdi.

“Çaba göstereceğiz”

Bu durumunun özellikle turizm sektörü açısından kent merkezinde yar alan esnafı olabilecek bir gelirden mahrum bıraktığını kaydeden Başkan Uysal, “Allah nasip ederse, bu alanlarda çalışacağız. Antalya’nın sahip olduğu imkanlar çok geniş. 12 ay turizm yapacak yeterince cazibe merkezimiz, kanyonlarımız, ormanlarımız kısa doğal güzelliklerimiz var. 400 antik şehrimiz var. 12 ay değil 13 ay, 24 saat değil 25 saat turizm yapabilecek potansiyele sahibiz. Ama bunu planlayıp geliştiremedik. Partim adaylığımı uygun görür, milletimiz oylarıyla görevlendirirse bunun için çaba göstereceğiz.”

Yeni AVM’ler kent dışına

Başkan Uysal, ayrıca, şehir merkezlerinde alışveriş merkezlerine de izin vermeyeceklerini söyledi. Şu ana kadar yapılmış olanları piyasanın bir unsuru olarak görmek gerektiğini ve varlıklarını devam ettireceklerini belirten Başkan Uysal, “Yeni yapılacaklar şehrin dışına kaydırılması lazım. Lazım ki, esnafımız yok olmasın. Şehrimizin iç ekonomik dengesi bozulmasın. Bu manada bir duruş sergilemeyi düşünmekteyiz” diye konuştu.

Başkan Uysal, daha sonra Alanya Ziraat Odası ve Alanya Muhtarlar Derneğini de ziyaret etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat