Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal: “Yörük çadırının olduğu her yerde varız”

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, SERİK İLÇESİNE BAĞLI DEMİRCİLER MAHALLESİ YÖRÜKLERİNİN KURDUĞU VE DEMİRCİLER VE ÇEVRE KÖYLERİ KALKINDIRMA, TANITMA, YARDIMLAŞMA VE YAYLA TURİZMİNİ GELİŞTİRME DERNEĞİ (DEKAD) BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ AĞIRLADI.

Başkan Uysal: “Yörük çadırının olduğu her yerde varız”
28 Temmuz 2017 - 11:04

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Serik’in Demirciler Mahallesi Yörüklerinin teşekkür ziyaretinde “Biz, Yörük çadırının olduğu her yerde varız” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Serik ilçesine bağlı Demirciler Mahallesi Yörüklerinin kurduğu ve Demirciler ve Çevre Köyleri Kalkındırma, Tanıtma, Yardımlaşma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği (DEKAD) başkan ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Dernek üyeleri 2014 yılında kurulan DEKAD’ın Demirciler ve çevresinde sosyal, kültürel ve ekonomik hayatı canlandırıp, yayla turizmine açılmasını teşvik ederek, el sanatları, organik tarımı teşvik etmek amacıyla kurulduğunu aktardı. Bu çerçevede doğa yürüyüşlerinden yayla şenliklerine pek çok etkinlik gerçekleştirdiklerini kaydeden DEKAD Yönetim Kurulu üyeleri, Haziran ayında geleneksel olarak düzenledikleri Andız Dibi Şenlikleri’ne desteklerinden dolayı Başkanı Uysal’a teşekkür etti.

Başkan Uysal, bir bölgenin, bir mekanın iyiye doğru değişmesinin birincil şartının orada yaşayanlar ya da oraya gönül vermiş insanlar tarafından sahiplenilmesi olduğunu belirterek, “Bunu gerçekleştirdiğiniz için asıl ben size teşekkür ederim. Biz, Yörük çadırının olduğu her yerde varız. Herhangi bir teşekkür beklemeden bunu yaptık” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al