Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Uysal’dan amatör balıkçılık için çağrı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ANTALYA’DA DENİZ KIYISINDA 300 METRENİN AMATÖR BALIKÇILIK İÇİN AYRILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK “İLÇE BELEDİYESİ OLARAK KONUYLA İLGİLENİYORUZ ANCAK BİR YETKİ KARGAŞASI VAR” DEDİ.

Başkan Uysal’dan amatör balıkçılık için çağrı
17 Aralık 2018 - 11:40

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’da deniz kıyısında 300 metrenin amatör balıkçılık için ayrılması gerektiğini belirterek “İlçe belediyesi olarak konuyla ilgileniyoruz ancak bir yetki kargaşası var” dedi.

Muratpaşa Belediyesi ve Muratpaşa Amatör Sportif Olta Balıkçıları Derneği tarafından düzenlenen 4’üncü Uluslararası Golden League Surf Casting Turnuvası 5 ülkeden 100 sporcunun katılımıyla hafta sonu Lara sahilinde gerçekleşti. Fas, Tunus, Hollanda, İtalya ve Türkiye’den 100 olta balıkçısı, en büyük balığı tutmak için Akdeniz’e olta sallarken turnuvanın açılış seremonisinde konuşan Başkan Uysal, amatör balıkçılığı bir doğayı koruma, kişinin ruh ve beden sağlığının gelişimine katkı sağlama ve sosyalleşme faaliyeti olarak değerlendirdiklerini söyledi. Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin tüm kıyı şeridinde denizden ilk 300 metrenin sadece amatör balıkçılık için ayrılması gerektiğini dile getiren Başkan Uysal, “Bu mümkün, çok da pahalı olmayan bir iş. İlçe belediyesi olarak konuyla ilgileniyoruz ancak bir yetki kargaşası var. Antalya bu konuda örnek olabilir. Önümüzdeki süreçte bununla ilgili çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat