Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ULUSLARARASI KADINLAR DAYANIŞMA DERNEĞİ ANTALYA ŞUBESİ’NİN DÜZENLENDİĞİ ‘YENİ YIL ŞENLİĞİ’NDE, HALİ HAZIRDA 128 DERNEĞİN YER ALDIĞI ABDULLAH SEVİMÇOK SİVİL TOPLUM VE İNOVASYON MERKEZİ’NİN SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL AVRUPA’NIN EN BÜYÜK DERNEKLER YERLEŞKESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi
17 Aralık 2018 - 11:50

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlendiği ‘Yeni Yıl Şenliği’nde, hali hazırda 128 derneğin yer aldığı Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi olduğunu söyledi.

Başkan Uysal, ‘Okula gitmeyen çocuk kalmasın’ sloganıyla Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Antalya Şubesi’nin düzenlendiği yeni yıl şenliğine katıldı. Kermes şeklinde gerçekleşen şenlikte konuşan Başkan Uysal, sivil toplum kuruluşlarının yerel kamu kurumlarının çalışma arkadaşı olduğunu söyledi. Muratpaşa Belediyesi’nin bu bilinçle Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşmesine sahip Aldullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerini Doğuyaka Mahallesi’nde hizmete açtığını kaydeden Başkan Uysal, merkezde hali hazırda 128 sivil toplum kuruluşunun bulunduğunu söyledi. Merkezin kapılarının sadece yerleşkede bulunan derneklere değil herkese açık olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Yakında orada sivil toplum otomasyon sistemi de devreye girecek. Sivil toplum nedir, kamusal yarar nasıl mümkün olur, kentin sorunlarıyla da ilgilenmek ve görüş belirtmek nasıl daha sağlıklı sonuçlar verir gibi konularda eğitimler de düzenleyeceğiz. Hep birlikte yoğun bir çaba içerisine gireceğiz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat