Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Batman’da Akdeniz sıcaklığı

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN YAŞLI EVLERİNDE, KADINLARIN ÖRDÜĞÜ ATKI, BERE VE ELDİVENLE ‘KÜÇÜKLERİ’ ISITACAK PROJESİ ‘ELİM SENDE’DE İLK ÜRÜNLER BATMAN’A TESLİM EDİLDİ. BAĞLAR İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN 100 ÇOCUK HER BİRİ AYRI AYRI POŞETLENMİŞ ÖRGÜ TAKIMLARINI BÜYÜK BİR SEVİNÇLE ALDI.

Batman’da Akdeniz sıcaklığı
27 Şubat 2018 - 14:30
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlı evlerinde, kadınların ördüğü atkı, bere ve eldivenle ‘küçükleri’ ısıtacak projesi ‘Elim Sende’de ilk ürünler Batman’a teslim edildi. Bağlar İlköğretim Okulu’ndan 100 çocuk her biri ayrı ayrı poşetlenmiş örgü takımlarını büyük bir sevinçle aldı.

Dünya Sağlık Örgütü Yaşlı Dostu Kentler ve Toplumlar Ağı üyesi olan, uluslararası yaşlı hizmet modellerinin takibini ve uygulamasını Yaşlı Evi merkezli sürdüren Muratpaşa Belediyesi, çağın hastalığı Alzheimer’ı ötelemek, rehabilite etmek ve uzakta tutmak için, bugün sayıları 3 olan ve üyelerinin verdiği isimle ‘gönül bahçesi’nde örgü kurslarına başladı.

Bu kurslara devam eden ve yaşı 60’ın üzerinde olan kadınlar, kısa sürede ustalaştı, örgü bebekler, torunlar evde top oynarken ses olmasın diye örgü toplar, banyo lifleri gibi ürünler çıkarmaya başladılar.

Mevsim kışa dönünce atkı, bere ve eldivene geçen kadınlar bu emeklerini boşa gitmemesi için ‘Elim Sende’ adını verdikleri bir proje için şişleri çalıştırmaya başladılar. Amaçları, örebildikleri kadar atkı, bere ve eldiven takımı örüp Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bir okula bunları bağışlamaktı. Yaşı 60’ın üzerinde 20 kadın yaklaşık 1.5 ay çalıştı ve kız ve erkek çocuklar için 100 takım hazırlamayı başardı.

Örgü takımlar bir yandan hazırlanırken Yaşlı Evlerinin kıdemli kent sakinleri akrabalarına, dostlarına haber vererek ihtiyaç sahibi bir okul aramaya da başladı. Aranan o okul Batman’da bulundu.

Okulla gerekli iletişimin kurulmasının ardından hazırlanan bu takımlar ayrı ayrı poşetlendi ve Muratpaşa Belediyesi aracılığıyla Batman’da bulunan Bağlar İlköğretim Okulu’na gönderildi. Örgü takımlar okulda ihtiyaç sahibi çocuklara verilirken bin 216 kilometre uzaktan gelen hediyeleri büyük bir sevinçle karşıladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -