Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ Devlet Üniversiteleri içinde ilk 5’te

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA ÜNAL, DÜNYA ÇAPINDAKİ SEÇKİN ÜNİVERSİTELER İLE YARIŞABİLİR DÜZEYE GELİNMESİNDE ARAŞTIRMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ.

AÜ Devlet Üniversiteleri içinde ilk 5’te
27 Şubat 2018 - 14:58

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan Devlet Üniversiteleri Sıralama (DÜS) 2018 Üniversite Sıralamaları raporunda Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Devlet Üniversiteleri içinde 5. sırada yer aldı.

DÜS raporunda, YÖK’ün kullandığı kriterlere göre devlet üniversitelerinin 2018 akademik performansı açıklandı. Akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen akademik teşviklerde, devlet üniversiteleri arasında Akdeniz Üniversitesi beşinci oldu.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, dünya çapındaki seçkin üniversiteler ile yarışabilir düzeye gelinmesinde araştırmanın önemine değindi. Ünal, “Araştırma kültürünün hakim kılındığı bir üniversite dünya üniversiteleri ile rekabet edebilir. Bu amaçla Üniversitemizde araştırma ve geliştirme kültürünün içselleştirilmesi, bilimsel yayın, proje, patent ve atıf sayılarımızın arttırılması için öğretim üyelerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Yayın sayısının artmasına katkı sağlayacak şekilde teşvik edici politikalarla Üniversitemizin ulusal ve uluslararası düzeyde bir araştırma merkezi olması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bu gayretlerimizin sonucu olarak pek çok sıralamalarda üst sıralarda yer alıyoruz” dedi.

Elde ettikleri başarılarda akademik ve idari personelin katkısının çok büyük olduğunu söyleyen Rektör Ünal, “Gerek akademik ve idari kadromuzla, gerekse öğrencilerimizle daha çok çalışarak üniversitemizi her alanda daha üst sıralara taşıyacağız. Emekleri için tüm Akdeniz Üniversitesi mensuplarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat