Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bedenleriyle altın oranı oluşturdular

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN ZEYTİNKÖY DESTEK EĞİTİM KURSUNA DEVAM EDEN 96 ÖĞRENCİ BİR ARAYA GELEREK 23 KASIM FİBONACCİ GÜNÜ YANİ DÜNYA ALTIN ORAN GÜNÜ’NDE ALTIN ORAN SPİRALİNİ OLUŞTURDULAR.

Bedenleriyle altın oranı oluşturdular
23 Kasım 2018 - 12:08
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kursuna devam eden 96 öğrenci bir araya gelerek 23 Kasım Fibonacci Günü yani Dünya Altın Oran Günü’nde altın oran spiralini oluşturdular.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın sosyo-ekonomik imkânları en kısıtlı mahallesi Yeşildere ya da bilinen ismiyle Zeytinköy’de çalışmalarını sürdüren Destek Eğitim Kursu, Dünya Altın Oran Günü olarak da bilinen 23 Kasım Fibonacci Günü’nde sıra dışı bir etkinlikle kutladılar. 96 öğrenci, matematik öğretmenleri eşliğinde yan yana gelerek 12. ve 13. yüzyıllar arasında İtalya’da yaşamış matematikçi Leonardo Fibonacci’nin sayı dizisin sabit oranının Latincedeki ifadesi ‘Fi’ harfi şekil karşılığı olan altın oran spiralini oluşturdu. Öğrencilerin yan yana gelerek oluşturduğu altın oran sembolü havadan da görüntülendi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co