Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Bedensel engelli genç Belçika’daki kızını istiyor

Bedensel engelli genç Belçika’daki kızını istiyor
06 Eylül 2017 - 10:31
banner

Mersin’in Tarsus ilçesinde 6 yıl önce geçirdiği tren kazasında sol eli ve her iki ayağını bilekten kaybeden 22 yaşındaki Rıdvan Paça, eşi tarafından Belçika’ya götürülen kızını görmek istiyor. Antalya’da çadırda yaşayan bedensel engelli genç destek istedi.

Bedensel engelli Rıdvan Paça, sosyal medya üzerinden Belçika’da yaşayan 21 yaşındaki Yasemin Paça ile tanıştı. Birbirlerine aşık olan Rıdvan ile Yasemin, 27 Nisan 2015’de Tarsus’ta dünya evine girdi. Yaklaşık 6 ay birlikte yaşayan Yasemin Paça, eşine çocuğunun çifte vatandaş olması için Belçika’da doğum yapmak istediğini söyledi. Belçika’ya giden ve orada doğum yapan Yasemin, Eda ismini verdikleri kızı ile yaklaşık 1.5 yıl önce Tarsus’a eşinin yanına geldi.

“Eşine ulaşamıyor”

1 ay burada kalan Yasemin, daha sonra eşine, “Ben gideyim, biraz para biriktireyim sen de evimizi daya döşe mutlu mesut yaşayalım” diyerek tekrar Belçika’ya gitti. Bu gidişin ardından bir daha eşi ile iletişim kuramayan Rıdvan Çapa, tüm yetkili mercilere başvurmasına rağmen sonuç alamadı. 2 yaşına giren kızına 1.5 yıldır hasret kalan bedensel engelli genç, destek istedi.

“2 ayağı ve 1 eli yok”

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bir çadırda yaşayan ve çevredeki esnafın verdiği yiyeceklerle beslenen Paça, “6 sene önce trende seyir halinde giderken karşıdan gelen trenin altında kalarak, iki ayağım ve sol elim koptu. Hastanede 1.5-2 sene yattım. Allah düşmanımın başına vermesin, çok zorluklar çektim. Düşenin dostu olmuyor. Düştüm benim yanımda kimse kalmadı. Eskiden çevrem çoktu babamın işi de iyiydi, sonra babam iflas edince işimiz gücümüz ters gitti. Çok zorluklar çektim, Tarsus’ta kimse bana iş vermedi, kimse kapısını açmadı ben de Antalya’ya gelmek zorunda kaldım” dedi.

“Kızını sadece bir ay görebildi”

2015 yılında Belçika’da yaşayan eşi ile sosyal paylaşım sitesi üzerinden tanıştığını hatırlatan Paça, “Eşimi sevdim, konuşmasına aşık oldum, gülüşüne aşık oldum, konuştum. 27 Mart’ta bana kaçtı. Geldi ertesi gün nikahımızı kıydık. 6 ay beraber yaşadık, eşim hamile kalınca, ’Çocuğumuz çifte vatandaş olsun orada doğum yapayım, sonra gelirim’ dedi. Doğum yaptıktan 3 ay sonra yanıma geldi. Kızımla 1 ay doya doya gezdik, eğlendik sonra, ’Ben gideyim biraz para biriktireyim sen de evimizi daya döşe mutlu mesut yaşayalım’ dedi. Bir daha ses seda alamadım. Telefonla her yerden mesaj attım, aramaya çalıştım, her yerden engelledi beni hiçbir şekilde ona ulaşamadım” diye konuştu.

“Sonuç alamadı”

Valiliğe, kaymakamlığa, adliyeye başvuru yaptığını kaydeden Paça, “‘Yurt dışı bir şey yapamıyoruz’ dediler. Avukat tutman lazımmış. Çok pahalıydı,babamın durumu yoktu benim de gücüm yoktu tutamadım avukatı. Halen resmi olarak evli görünüyorum boşanamıyorum. Ne yapmaya çalışıyor onu da anlamıyorum. Devlet büyüklerimden herkese sesleniyorum bana yardım etsinler, benim elimden tutsunlar, ben bir engelliyim beni de topluma kazandırsınlar. Bıktım artık yaşamaktan” dedi.

Çadırda yaşıyor

Tarsus’un kendisine hep kötü anılar hatırlattığını dile getiren Paça, “Antalya’ya geldim, plajda yatıyorum, zaman zaman aç susuz kalıyorum. Çocuğumu görmek istiyorum. Çocuğumu bir defa görebilmek için canımı veririm. Kızımı bir defa göstersinler bana bütün ömrümü benden alsınlar. Kızımı çok özledim, saçını, ayağını öpeyim bir kere diyorum. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız bana yardım etsinler. Engelliyim ama yapabileceğim iş verseler rahatlıkla yapabilirim. Allah’a şükür her işi yapabilirim, temizlik versinler, çöp topla desinler her işi yaparım. Yeter ki bir iş versinler bana. Bir de kızımı göreyim. Boşanıp, kızımın velayetini almak istiyorum. Allah’ın izniyle yılmayacağım. İnşallah kızıma kavuşacağım” ifadelerine yer verdi.

 

Paça, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın destekleriyle ayaklarına takılan protezinde ise kırılmanın olduğunu ve ayaklarına zarar vermeye başladığını sözlerine ekledi.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co